Jak wybrać odpowiednią szlifierkę?

Jak wybrać odpowiednią szlifierkę?

Szlifierka to jedno z urządzeń którego nie może zabraknąć w domowym warsztacie. Przydaje się podczas remontów czy też wykonywania innych prac. Nie wszyscy jednak wiedzą jak dobrać szlifierkę do swoich wymagań. W związku z tym w poniższej publikacji postaramy się wam podpowiedzieć jak wybrać odpowiednią szlifierkę.

szlifierka
szlifierka

Zacznijmy zatem od tego, że liczba szlifierek jakie dostępne są na rynku może być przytłaczająca. Dlatego też przed wyborem szlifierki dobrze będzie zadać sobie pytanie do czego tak naprawdę wykorzystywać będziemy takowy sprzęt. Musicie bowiem zdawać sobie sprawę, że inna szlifierka potrzebna będzie do prac w domu a zupełnie inna jeżeli zamierzamy ją wykorzystywać podczas profesjonalnych działań.

Ogólnie można przyjąć iż szlifierki dzielimy na trzy rodzaje. Pierwszy to szlifierki kątowe. Ten typ wykorzystywany jest głównie do przecinania jak i szlifowania elementów metalowych oraz do robienia nacięć w elementach betonowych. Szlifierki tego rodzaju posiadają wymienne tarcze. Komfort pracy z taką szlifierką w dużym stopniu zależy od tego czy posiada ona wbudowany system antywibracyjny.

Kolejny rodzaj szlifierek to mimośrodowe. Wykorzystuje się je głównie do precyzyjnego szlifowania różnorakich powierzchni płaskich. Można za ich pomocą skutecznie pozbyć się też starej powłoki malarskiej. Ten typ szlifierek wyposażony jest też w mechanizm dzięki któremu prędkość obrotów jest automatycznie dostosowana do danego zadania. Decydując się na ten typ szlifierki główną uwagę należy zwrócić na średnicę tarczy, liczbę oscylacji oraz mimośrodkowość.

Ostatni rodzaj to szlifierki oscylacyjne. Te sprawdzają się najlepiej w przypadku powierzchni płaskich. Wyposażone są w systemu mające na celu odsysanie pyłów tak aby ułatwić pracę i zminimalizować ilość zanieczyszczeń na czyszczonej powierzchni.

Jeżeli zatem waszym celem jest oczyszczeni powierzchni poziomych to dedra szlifierka do ścian będzie optymalnym wyborem. Jeżeli chcecie jednak na przykład wyposażyć się w urządzenie które pozwoli wam przeciąć drobne elementy stalowe czy też pomóc w podstawowych pracach budowlanych to powinniście raczej skierować swój wzrok w stronę szlifierek kątowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *