Jak wybrać odpowiedni pierścionek zaręczynowy?

Jak wybrać odpowiedni pierścionek zaręczynowy?

Zaręczyny to bardzo ważny moment w życiu nie jednej pary. Dla mężczyzny może on być niezwykle stresujący nie tylko ze względu na niepewność spowodowaną oczekiwaniem na odpowiedź ukochanej ale również przez fakt, że musi wybrać pierścionek który przypadnie narzeczonej do gustu. Jak wybrać odpowiedni pierścionek zaręczynowy i sprawić aby całe oświadczyny były wielkim sukcesem? Dowiecie się z poniższej lektury.

Jak wybrać odpowiedni pierścionek zaręczynowy
Jak wybrać odpowiedni pierścionek zaręczynowy

Pierwszym krokiem powinno być określenie budżetu jakim dysponujecie na zakup pierścionka zaręczynowego. W krajach zbliżonych do nas kulturowo przyjmuje się symbolicznie, że pierścionek powinien kosztować równowartość jednej lub dwóch pensji mężczyzny który go kupuje. W naszym kraju nikt aż tak dokładnie nie trzyma się takowej zasady ale daje ona jakieś pojęcie o jakich przedziałach cenowych możemy myśleć. W przypadku gdy nie dysponujemy potrzebną kwotą warto rozważyć zakup pierścionka na raty. Większość salonów jubilerskich umożliwia takową opcję. Jeżeli zatem śpieszy się nam z uzyskaniem ,,tak” od naszej wybranki serca można rozważyć skorzystanie z takiej możliwości.

Kolejnym aspektem jest wybór kamienia jaki będzie umieszczony w pierścionku zaręczynowym. Od wielu lat najbardziej pożądanym kamieniem jaki może znaleźć się w pierścionku jest oczywiście diament. Diament o wysokich parametrach potwierdzony przez certyfikat jakie może wystawić laboratorium gemmologiczne takie jak – http://www.pollabo.pl/

Moda na diamenty panuje od długiego czasu i nic nie sygnalizuje, że może się to zmienić w przyszłości. Diamenty to bowiem niezwykle piękne kamienie szlachetne które dodatkowo stanowią symbol trwałości zawieranego związku.

Oprócz tego diamenty są niezwykle wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Sprawia to zatem, że pierścionek z diamentem będzie służył wybrance na pewno przez długie lata i cały czas będzie wartościową pamiątką tej istotnej chwili jaką są zaręczyny.

Innym istotnym wyborem będzie ten dotyczący koloru złota z jakiego będzie wykonany pierścionek. Jakiś czas temu spotkać można było głównie pierścionki zaręczynowe wykonane z żółtego złota. Dzisiaj jednak powoli odchodzi się od tego trendu i coraz częściej można spotkać pierścionki z różowego złota czy też białego złota. Tutaj o wyborze powinny decydować preferencje wybranki lub też jak najlepsze dopasowanie materiału do urody kobiety od której chcemy usłyszeć sakramentalne ,,tak”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *