Jak wybrać odpowiedni grzejnik łazienkowy?

Jak wybrać odpowiedni grzejnik łazienkowy?

Ogrzewanie domu zimą to spory wydatek. Można go zminimalizować stosując pewne żelazne zasady oraz używając odpowiednio dobranych grzejników. Szczególnie istotne są te znajdujące się w łazience. Pełnią bowiem one oprócz funkcji grzewczej rolę suszarki dla ręczników czy też naszej bielizny. Od doboru dobrego grzejnika łazienkowego zależy zatem całkiem sporo. W tym artykule podpowiemy wam zatem jak wybrać odpowiedni grzejnik łazienkowy.

grzejnik
grzejnik

Zacznijmy od tego, że łazienka należy do pomieszczeń szczególnie narażonych na działanie wilgoci. Podczas korzystania z wanny, prysznica czy też umywalki powietrze w tym pomieszczeniu staje się wilgotne a para wodna skrapla się na ścianie, lustrach czy też grzejnikach. Źle zabezpieczone elementy mogą pod wpływem takich warunków korodować. Z tego też względu tak istotne jest to z jakich materiałów zostanie wykonany grzejnik jaki zamierzamy zainstalować w łazience.

Obecnie na rynku spotkać można dwa główne rodzaje grzejników. Panelowe oraz drabinkowe. Jedne i drugie najczęściej wykonane są ze stali. Warto zatem aby były one galwanizowane. Odpowiednie powłoki zabezpieczające mają tutaj bowiem bardzo duże znaczenie.

Ważna jest też budowa grzejnika łazienkowego. Tradycyjne modele panelowe ze względu na swoją konstrukcję są nieco trudniejsze do zabezpieczenia. Z tego też względu lepszym wyborem będzie zakup grzejników drabinkowych. W tej konstrukcji pionowe kolektory są połączone z poziomymi rurkami zabezpieczonymi proszkowym malowaniem przez co mają większą odporność na wilgotność. Oczywiście nie bez znaczenia będzie tutaj wybór samego producenta. Bardziej renomowani, których ofertę można znaleźć w sklepach takich jak – https://www.dudik.pl/grzejniki-lazienkowe – na pewno dostarczą produkty lepszej jakości.

Podczas wyboru istotną kwestią jest też dobór odpowiedniej mocy grzejnika. Przyjmuje się, że w łazience optymalna temperatura to około 25 stopni Celsjusza. Trzeba zatem dopasować źródło ciepła do tak zadanej temperatury. Dobierzmy zatem odpowiednio moc naszego urządzenia, gdyż zbyt niska temperatura może sprawić, że będziemy musieli zmierzyć się z problemem wilgoci w łazience.

Na sam koniec warto wspomnieć jeszcze co nieco o montażu grzejników w łazience. Nie powinny one znajdować się bezpośrednio w pobliżu prysznica, umywalki czy też wanny. Należy zamontować go w miejscu gdzie nie będzie miał bezpośredniego kontaktu z wodą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *