Jak wybrać odpowiedni grzejnik do łazienki?

Jak wybrać odpowiedni grzejnik do łazienki?

Remont łazienki to coś przez co każdy z was na pewno musiał przejść w swoim życiu. Wymiana wszystkich elementów wyposażenia i ich odpowiedni dobór może wcale nie być tak prosty jak mogło by się wydawać. Jednym z bardziej istotnych elementów wyposażenia łazienki jest grzejnik. Jak jednak wiedzieć który wybrać? Skąd mieć pewność który model najlepiej sprawdzi się w waszej nowej łazience? Czytajcie dalej ponieważ w poniższym artykule podpowiadamy jak wybrać odpowiedni grzejnik do łazienki.

Jak wybrać odpowiedni grzejnik do łazienki
Jak wybrać odpowiedni grzejnik do łazienki

Tak więc podchodząc do zadania wyboru odpowiedniego grzejnika pierwszym czynnikiem mającym wpływ na podjęcie decyzji powinno być ustalenie rodzaju instalacji oraz sprawdzenie wielkości pomieszczenia w którym ma znaleźć się grzejnik. Styl w jakim zostanie urządzona łazienka będzie tutaj odgrywał dalszą rolę, nie znaczy to jednak, ze styl grzejnika można całkowicie pominąć. Wybór grzejnika dekoracyjnego może sprawdzić się w nowocześnie urządzonych łazienkach, podczas gdy klasyczne białe kaloryfery najlepiej sprawdzą się w klasycznych łazienkach.

Wybierając grzejnik do łazienki trzeba mieć też na uwadze, że bardzo często pełni on również dodatkowe funkcje oprócz tej podstawowej czyli grzewczej. Często suszymy bowiem na nim ręczniki czy też bieliznę. W związku z tym w łazienkach najczęściej spotkać można modele grzejników drabinkowych. Trzeba jednak przyznać, że w ostatnich latach są one powoli wypierane przez panelowe grzejniki dekoracyjne. Wybierając grzejnik do łazienki z całą pewnością należy zdecydować się na model wykonany ze stali odpornej na korozję – takiej malowanej proszkowo.

Jeżeli chodzi o typ grzejnika może to być model wodny czyli zasilany z instalacji c.o., elektryczny lub też połączenie obu tych typów czyli model wodny z grzałką elektryczną. Dobierając grzejnik należy zwrócić baczną uwagę na jego moc. Do jej ustalenia konieczne jest poznanie dokładnych wymiarów łazienki. Na tej podstawie można bowiem najprościej dobrać model, który będzie miał odpowiedni zapas mocy.

Wybierając grzejnik warto zwrócić też uwagę na długość gwarancji udzielanej przez producenta. Im dłuższa tym większa pewność co do jego niezawodności oraz wysokiej jakości.

Jeżeli zależy wam na dodatkowej funkcjonalności warto również zwrócić uwagę na to czy grzejnik posiada dodatkowe haczyki, półki lub też wieszaki.

Na sam koniec warto wspomnieć kilka słów o samym montażu grzejników łazienkowych. Grzejniki łazienkowe nie powinny być na pewno montowane zaraz przy umywalce czy też prysznicu, jako, że duża wilgotność nie służy tym urządzeniom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *