Jak wybrać drzewa owocowe na działkę

drzewa owocowe

Coraz częściej mamy ochotę w swoich ogrodach sadzić drzewa owocowe. Jednak nie jest to takie proste jakby mogło się wydawać, dla tego zanim zakupisz pierwsze drzewka warto zastanowić się nad kilkoma czynnikami które wpłyną później na twój ogród.

Jak wielki mamy ogród

Na początek najważniejszą rzeczą na jaką musimy zwrócić uwagę zanim zaczniemy kupować drzewka jest oczywiście wielkość naszej działki. Jeżeli jest ona większa to nie ma problemu tutaj mamy pole do popisu. Jeżeli jednak posiadamy małą działkę wtedy musimy zastanowić się nad rozmieszczeniem drzew i pójściem na kompromis. Czyli na przykład posadzenie jednego drzewa i kilku krzewów owocowych.

Wybieramy swoje drzewa owocowe

Pamiętajmy iż drzewa owocowe muszą mieć odpowiednie odstępy od siebie. Powinniśmy również sprawdzić na ile takie drzewo może urosnąć aby w późniejszym okresie drzewa nie były zbyt blisko siebie. Zwykle duże drzewa owocowe sadzi się mniej więcej 4 metry od siebie w rzędzie  natomiast średnie co 3 metry. Przy kupnie drzewek owocowych powinniśmy zwrócić również uwagę na ich funkcję designerską która ozdobi naszą działkę, ponieważ drzewa te również posiadają bardzo ładny wygląd w zależności od gatunku jaki wybierzemy. Ostatnią rzeczą jaką musimy wiedzieć jest to jak pielęgnować nasze drzewa, w tej kwestii powinniśmy skorzystać z internetu abyśmy wiedzieli jak prawidłowo zająć się naszymi drzewami.

Jeżeli dobrze przemyślisz zakup twój ogród za niedługo zmieni się w piękny owocowy zakątek który nie tylko będzie pięknie wyglądał ale i będziesz miał dobre owoce które będą świetnie nadawać się do wypieków.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *