Jak urządzić wnętrze według zasad Feng shui?

feng shui

Dom to miejsce w którym pragniemy czuć się komfortowo i mieć możliwość relaksu po ciężkim dniu w pracy lub szkole. W osiągnięciu tego celu mają pomóc zasady Feng shui. Nie chodzi tutaj tylko o zbiór zasad na temat tego jak rozmieszczone mają być meble ale raczej o uzyskanie maksymalnego potencjału jaki ma w sobie dane miejsce.  W tym artykule postaramy się wam zatem podpowiedzieć jak urządzić wnętrze domu według zasad Feng shui.

Co to jest feng shui

Podstawowa zasada Feng shui stwierdza iż energia wewnątrz domu powinna krążyć i łatwo rozchodzić się od wejścia do pozostałych pomieszczeń. Z tego też względu najlepiej nadają się mieszkania które już z przedpokoju umożliwiają zobaczenie pozostałych pomieszczeń. Przedpokój czy też hol powinien być dodatkowo bardzo przestronny tak aby nie blokował rozkładu energii w środku. Pozbądźmy się zatem z niego zbędnych elementów.

Jak prawidłowo umeblować pokój

Zasady feng shui pozwalają również podzielić dom na pięć stref zgodnie z teorią pięciu Przemian. Południe stanowi zatem żywioł ognia a północna część jest związana z żywiołem wody. To właśnie ten obszar szczególnie sprzyja miejscu do nauki – tam też powinniśmy umieścić wszelkiego rodzaju meble relaksacyjne.Wschód i południowy zachód są natomiast związane z przemianą drzew podczas gdy zachód i północny zachód wliczają się w krąg przemiany metalu ( miejsca te sprzyjają komunikacji i podejmowaniu decyzji ). Natomiast centrum domu i południowy zachód związane są z elementami ziemi. Ich cechą jest stabilność oraz zaufanie.

Projektując zatem dom należy rozplanować pomieszczenia tak aby były zgodne z teorią pięciu przemian. Poprawne wdrożenie feng shui to zatem doskonały sposób aby polepszyć jakość waszego codziennego życia w domu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *