Jak urządzić nowoczesny pokój młodzieżowy?

Jak urządzić nowoczesny pokój młodzieżowy?

Rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Może to dobra pora aby pomyśleć o odświeżeniu pokoju dla naszego dziecka które ciągle rośnie i wkrótce stanie się już dorosłe? Pokój młodzieżowy musi różnić się od tego dziecięcego. W końcu ciężko wyobrazić sobie aby nasza pociecha cały czas przepadała za misiami i innymi słodkimi elementami wykończenia wnętrz. W tym artykule podpowiemy wam zatem jak urządzić nowoczesny pokój młodzieżowy.

pokój młodzieżowy
pokój młodzieżowy

Zacznijmy od porady jak podejść do tematu designu młodzieżowego pokoju w bloku. Jest to bowiem najczęściej występujący przypadek. Pokój w bloku zazwyczaj jest niewielki rozmiarowo i póki nasze dzieci też są małe nie stanowi to wielkiego problemu. Gdy jednak podrosną ilość miejsca może okazać się sporym ograniczeniem. Trzeba zatem dobrze zastanowić się nad organizacją miejsca w młodzieżowym pokoju w bloku. Kluczem jest nie przesadzanie z dużą ilością mebli. Łóżko do spania i młodzieżowy fotel plus biurko i jakaś szafa to według nas optymalne rozwiązanie.

Zupełnie inaczej ma się sprawa organizacji miejsca gdy zamierzamy zamienić pomieszczenie na poddaszu w pokój młodzieżowy. Wszelkiego rodzaju skosy i słupy konstrukcyjne skutecznie ograniczają możliwości zorganizowania miejsca. Sugeruje się zatem aby to właśnie w ich okolicy umieścić łóżko czy też tapczan. Również problematyczne może okazać się odpowiednie umieszczeni takich mebli jak biurko do pracy i nauki. Wszystko przez to, że na poddaszu zazwyczaj istnieje bardzo mała ilość światła słonecznego. Trzeba zatem wszystkie te aspekty wziąć pod uwagę podczas aranżacji wnętrza. Skośne ściany warto również wykorzystać jako miejsce do zamontowania półki na książki czy też miejsca na ustawienie różnego rodzaju drobiazgów.

W przypadku pokoju młodzieżowego istotna jest również kolorystyka. W przypadku tego rodzaju pomieszczeń obecnie najlepiej sprawdzą się wszelkie odcienie szarości, biel, mięta czy też turkus oraz fiolet. Dobrą praktyką jest też łączenie ze sobą kolorów teoretycznie nie pasujących razem jak mięta z fioletem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *