Jak stworzyć we wnętrzu odpowiedni klimat?

Zabawa światłem – czyli jak stworzyć we wnętrzu odpowiedni klimat

Każdy z Nas po wyczerpującym dniu w pracy marzy, aby odpocząć w zaciszu własnego domu. Pomimo estetycznego wykończenia i dbałości o każdy detal wykończenia nie możemy pominąć światła co niestety często się zdarza. Oświetlenie to jeden z kluczowych elementów aranżacji wnętrza – znaczenie ma wszystko począwszy od tego co nie widać czyli instalacji, aż po rodzaj lamp, strumień światła, intensywność, a przede wszystkim zabarwienie. Z tego też względu postaramy się wam w tej publikacji odpowiedzieć na pytanie jak stworzyć we wnętrzu odpowiedni klimat za pomocą oświetlenia.

jak stworzyć we wnętrzu odpowiedni klimat
jak stworzyć we wnętrzu odpowiedni klimat

Gra światłem to jeden z podstawowych zabiegów architektonicznych. Poprzez zastosowanie odpowiednich lamp, dobrze ustawionych i dopasowanych można w łatwy sposób powiększyć optycznie wnętrze, nadać mu klimat, podkreślić intymność, czy podkreślić ładną ścianę.

Wiązki światła montowane poprzez taśmę led są wszędzie np. wiązka światła pod meblami nadają im lekkości, a poprzez odpowiedni strumień światła mamy wrażenie lekkości i złudzenie, że meble są zamontowane nad podłogą. Tanim i łatwym sposobem nadania intymności pomieszczeniu jest zamontowanie gzymsu oświetlającego ścianę: https://perfectstyr.pl/sklep/sztukateria-wewnetrzna-xps/gzyms-oswietlajacy-sciane/   – niewątpliwie nada to intymności wieczorem, a w dzień pięknie wypełni wnętrze, ponieważ jest niesamowicie dekoracyjny.

Podczas urządzania wnętrza zatem nie możemy zapomnieć o świetle, który może zniszczyć nawet najpiękniejsze i najdroższe materiały użyte do dekoracji i wykończenia pomieszczeń. Inwestycja w odpowiednie oświetlenie nie zrujnuje naszego portfela, a sprawi, że każdy będzie chciał właśnie u Ciebie spędzać jak najwięcej czasu. Znalezienie lamp w odpowiednim stylu nie jest teraz problemem. Producenci podążają za najnowszymi trendami i aktualnościami dotrzymując kroku najnowszym nurtom architektonicznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *