Jak strony satelitarne pomagają w pozycjonowaniu?

Jak strony satelitarne pomagają w pozycjonowaniu?

Osoby zajmujące się branżą SEO używają bardzo różnorodnych metod do osiągnięcia tego samego celu – uzyskania wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania. Duże grono specjalistów swoje działania opiera na stronach satelitarnych. Używa się ich do pozycjonowania zarówno stron firmowych jak i sklepów internetowych. W tym artykule wyjaśnimy wam zatem jak strony satelitarne pomagają w pozycjonowaniu.

czym są strony satelitarne
czym są strony satelitarne

Zacznijmy od wyjaśnienia czym dokładnie jest  strona satelitarna. Otóż jest to witryna o zbliżonej tematyce do na przykład jednej z kategorii w sklepie www. Jeżeli mamy zatem w sklepie kategorię taką jak folia stretch ( przykład strony o takiej tematyce – https://e-hurtownia-opakowan.pl/folia-stretch.html ) to strona satelitarna będzie w pełni poświęcona takiemu zagadnieniu. Umieszczane będą tam testy, zestawienia i artykuły dotyczące folii stretch.

Skoro wiemy już czym są strony satelitarne zastanówmy się po co właściwie są nam one potrzebne. Odpowiedź jest prosta. Maja one na celu zwiększenie ruchu na stronie i przekierowanie go na naszą docelową witrynę. Sklep internetowy nie zawsze będzie miał możliwość dotarcia do klientów którzy szukają testów sprzętu i tym podobnych tematów. Strona satelitarna umożliwia natomiast dotarcie do takiego rodzaju klienta i za pomocą odnośników pozwoli przekierować ich do docelowej witryny.

Jak zatem powinna wyglądać skuteczna strona satelitarna? Otóż powinna ona jak najbardziej przypominać blog ekspercki i dostarczać potencjalnym klientom wyczerpujących i rzeczowych informacji o danym produkcie. Ma ich przekonać do podjęcia decyzji zakupowej. Nie należy jednak bezpośrednio dawać do zrozumienia użytkownikowi, że dana strona satelitarna jest powiązana z naszym sklepem online. Zwyczajnie stracimy wtedy naszą wiarygodność w oczach klientów.

Należy zatem przyjąć iż strona satelitarna powinna być traktowana jak każda jedna strona poradnikowa w internecie i pomagać znaleźć klientom odpowiedzi na pytania ( patrz przykład ) w stylu ,,jaką folię stretch wybrać”, ,,odpowiednia folia do pakowania” itd.

Strony satelitarne optymalnie będzie postawić na systemach CMS takich jak WordPress. Wszystko za sprawą prostej instalacji i dużej funkcjonalności. Jest to konieczne w przypadku dużej ilości stron satelitarnych prowadzących do każdej kategorii w sklepie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *