Jak sprawić aby zdjęcia produktowe sprzedawały towar?

Jak sprawić aby zdjęcia produktowe sprzedawały towar?

Klienci najczęściej kupują oczami. Nie jest to pusty frazes ale stwierdzenie poparte licznymi statystykami. Tak zostaliśmy przez naturę ukształtowani. Sprawia to, że przed przedsiębiorcami stoi nie lada wyzwanie. Jak sprawić aby przekonać klienta do zakupu? Najlepiej będzie dokonać tego stawiając na wysokiej jakości zdjęcia produktowe. Z tego też względu w tym artykule skupimy się na objaśnieniu wam jak sprawić aby zdjęcia produktowe sprzedawały towar.

Jak sprawić aby zdjęcia produktowe sprzedawały towar
Jak sprawić aby zdjęcia produktowe sprzedawały towar

Fotografia produktowa tak jak wszystkie dziedziny cały czas ewoluuje. Obecnie to nie tylko packshoty i ujęcia produktów na białym tle. Aby wyróżnić się na tle konkurencji również zdjęcia produktów musiały mocno się zmienić. Najczęściej aby przygotować interesujące zdjęcia produktów wcale nie trzeba posiadać profesjonalnego sprzętu czy też studia fotograficznego. Wystarczy odpowiednie oświetlenie, smartfon z dobrym aparatem i odrobina kreatywności. Przejdźmy jednak do konkretów.

W obecnych czasach dobrze jest postawić na zdjęcia typu flat lay. Mowa tutaj o fotografii gdzie dany produkt przedstawiony jest z perspektywy lotu ptaka. Oczywiście trzeba w przypadku tego rodzaju zdjęć zadbać o odpowiednie otoczenie wokół fotografowanego towaru. Na samym początku można skorzystać z różnego rodzaju kompozycji i układanek. Trzeba jednak mieć zawsze na uwadze, że to nasz produkt powinien stanowić centralny punkt każdego takiego ujęcia. Nie można zatem przesadzić z liczbą elementów kompozycyjnych lub też dopuścić aby przytłaczały kolorystycznie dany produkt.

Innym sposobem na zdjęcia typu flat lay jest wykorzystanie kolorowego tła. Jeżeli brak Ci czasu na tworzenie kompozycji do każdego zdjęcia to zdecyduj się na ciekawe tło. Do tego celu możesz wykorzystać na przykład kolorowy bristol czy też zdjęcie ze strony jakiegoś magazynu.

Kolejną dobrą techniką w przypadku zdjęć produktowych jest skupienie się na detalach. Każdy produkt można bowiem przedstawić z różnej perspektywy. Zacznij zatem fotografować od ogółu przechodząc następnie do jakiś kluczowych detali towaru. Skup się na elementach które trudno jest zauważyć na pierwszy rzut oka ale pokażą kunsztowne wykonanie produktu czy jakąś charakterystyczną cechę.

Przykładem strony która ma bardzo dobrze przygotowane zdjęcia produktowe jest sklep internetowy z opakowaniami – https://e-hurtownia-opakowan.pl  Wśród zdjęć produktowych znajdziemy tam bowiem zarówno standardowe packshoty na białym tle jak i fotografie przedstawiające użycie danego towaru czy też jego istotne detale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *