Jak spakować meble przed transportem?

Jak spakować meble przed transportem?

Branża meblarska bardzo dynamicznie rozwija się w naszym kraju. Zapotrzebowanie na wysokiej jakości meble rośnie z roku na rok. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się oczywiście meble do samodzielnego montażu. Przychodzą one do klienta w kilku kartonach wraz z instrukcją obsługi. Aby nie doznały jednak żadnych uszkodzeń i nie zabrakło żadnej części trzeba zadbać o ich odpowiednie zabezpieczenie. W związku z tym w poniższym artykule skupimy się na tym jak spakować meble przed transportem.

Jak spakować meble przed transportem
Jak spakować meble przed transportem

Podczas pakowania mebli bardzo ważna jest automatyzacja całego procesu. Liczy się bowiem dokładność i jakość. Wiele przedsiębiorstw powstrzymuje się jednak przed automatyzacją pakowania swoich produktów. W ich oczach z racji na koszty płacy pracownika nadal bardziej opłaca się korzystać z siły rąk ludzkich. Meble są więc ręcznie pakowane w kartony, następnie zabezpieczane folią i wysyłane do klientów.

W przypadku niektórych firm wprowadzana jest częściowa automatyzacja działań. W niektórych firmach pakowanie nadal odbywa się siłą rąk ludzkich ale na przykład foliowanie produktów jest w pewnym stopniu zautomatyzowane.

Co jednak gdyby firma zdecydowała się na wdrożenie automatyzacji w swojej fabryce mebli? Otóż tutaj na pewno będzie musiała wybierać z pośród zagranicznych rozwiązań. Wszystkie one są stosunkowo skuteczne a ich producenci zwracają uwagę na korzyści jakie mogą przynieść. W końcu wysiłek włożony w wyprodukowanie skomplikowanego mebla może zostać szybko zmarnowany jeżeli nie zostanie on zabezpieczony do transportu. Kluczowe jest też tutaj dobranie odpowiednich materiałów zabezpieczających. Wysokiej jakości folia do owijania czy też kartony będą dużo lepszym wyborem niż ich najbardziej ekonomiczne odpowiedniki.

Jak wygląda natomiast proces automatycznego pakowania mebli? Otóż najczęściej będzie to linia pakująca w skład której wchodzi urządzenie dostarczające kartonowe pudełka, które w kolejnym kroku są sklejane. Oprócz tego wyróżniamy taśmę z częściami do mebli które wkładane są do pudełka oraz urządzenia służące do zamykania kartonu i składania ich później bezpośrednio na paletach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *