Jak samemu promować stronę www?

Jak samemu promować stronę www?

Jeżeli zależy wam aby zaistnieć w internecie ze swoją firmą to bezapelacyjnie musicie posiadać stronę internetową. Istnieje kilka sposobów na jej promowanie. Można zlecić to zadanie zewnętrznej firmie zajmującej się marketingiem lub też samemu podjąć się próby promowania witryny. Oczywiście ta druga metoda w większości przypadków będzie stosowana przez młode i małe firmy, które zwyczajnie nie dysponują jeszcze odpowiednim zapleczem finansowym. Aby umożliwić im sprawną popularyzację swojego biznesu podpowiemy w tej publikacji jak samemu promować stronę www.

prowadzenie firmowego bloga
prowadzenie firmowego bloga

Pierwszą z metod do promowania własnej strony internetowej po jaką może sięgnąć niemal każdy jest uruchomienie bloga. Prowadzenie bloga firmowego to właśnie jeden z prostszych a przy tym praktycznie darmowych ( nie licząc poświęconego czasu ) sposobów na przyciągnięcie ruchu na swoją stronę. Publikowanie interesujących dla użytkowników treści w formie poradników, przemyśleń, porównań czy też recenzji jest dużo skuteczniejsze niż suche i sztuczne teksty marketingowe na stronie internetowej. Wystarczy jedynie aby odnośniki na blogu kierowały potencjalnych czytelników właśnie do naszej strony internetowej.

Kolejna metodą na promowanie strony jest tworzenie w internecie wizytówek NAP. Wizytówki tego rodzaju to nic innego jak dane kontaktowe do naszej firmy i strony umieszczane w specjalnie do tego celu zaprojektowanych serwisach. Obecnie na rynku spotkać można bardzo wiele portali które umożliwiają dodawanie zarówno płatnych jak i darmowych wizytówek.

Innym sposobem jest dobre zarządzanie profilem społecznościowym na Facebooku. Trzeba tutaj odpowiednio zaplanować jakie treści zamierzamy publikować, co może przyciągnąć uwagę innych. Facebook to miejsce gdzie tworzymy wokół siebie zwartą społeczność którą następnie będziemy kierować w stronę odwiedzenia naszej strony www.

Jeżeli jesteśmy już przy tworzeniu społeczności na Facebooku wokół własnej firmy to warto postawić tutaj na aktywne udzielanie się na różnego rodzaju grupach na Facebooku. Doradzanie innym, służenie radą pozwoli nam wyrobić sobie renomę i zyskać szacunek u innych użytkowników.

Do promowania biznesu można wykorzystać jeszcze takie narzędzia jak chociażby newsletter. Rozesłanie spersonalizowanych wiadomości mailowych zachęcających do odwiedzenia danej strony może przynieść bardzo wymierne rezultaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *