Jak przyśpieszyć ładowanie się sklepu www?

Jak przyśpieszyć ładowanie się sklepu www?

Szybkość wczytywania się strony www ma bardzo duże znaczenie dla wygody użytkownika. Jest też istotna pod kątem pozycjonowania. Google promuje bowiem bardziej te strony których szybkość wczytywania się na urządzeniach desktopowych jak i mobilnych jest szybsza. W tym artykule postaramy się wam zatem podpowiedzieć jak przyśpieszyć ładowanie się sklepu www?

prędkość wczytywania
prędkość wczytywania

Statystyki wyraźnie pokazują, że szybkość ładowania się strony jest bezpośrednio powiązana ze współczynnikiem odrzuceń. Im dłużej ładuje się strona danego sklepu www tym mniejsze prawdopodobieństwo, że klient będzie chciał na niej spędzić czas. Jak zatem przyśpieszyć ładowanie się strony sklepu www?

Po pierwsze trzeba postawić na dobry jakościowo serwer na którym znajduje się sklep czy też strona www. Nawet bardzo dobrze zoptymalizowana strona może ładować się długo jeżeli parametry serwera na którym jest postawiona są zwyczajnie słabe. Decydując się zatem na wybór hostingu miejmy pewność, że wybierzemy taki który zapewni nam najlepsze parametry.

Kolejnym krokiem będzie optymalizacja wszelkich zdjęć i plików graficznych. To właśnie one stanowią najbardziej obciążający element podczas wczytywania się strony. Miej na uwadze iż jeżeli dana grafika wyświetla się na stronie w rozdzielczości 500×500 pikseli to właśnie w takiej wielkości powinna zostać wrzucona na serwer a nie większej. Po optymalizacji grafik od razu powinien być zauważalny szybszy czas wczytywania się strony.

Następnym krokiem powinno być połączenie wszystkich plików CSS oraz JS. Pozwoli to w efekcie zredukować ilość zapytań do serwera i przełoży się na szybsze wczytywanie się strony.  Pobranie jednego dużego pliku będzie skuteczniejsze niż pobieranie kilkudziesięciu mniejszych. Można też pokusić się o minifikacje plików CSS i JS. Polega ona na usunięciu zbędnych znaków takich jak spacje czy zbędne linie.

 

Dalej powinniśmy się zająć przeniesieniem niepotrzebnych skryptów które spowalniają ładowanie się strony. Powinny one zostać zlokalizowane w dolnej części kodu strony. Najlepiej zaraz przed zamknięciem znacznika </body>. Powinno to pozwolić najważniejszym elementom na stronie na znacznie szybsze wczytywanie się.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *