Jak przygotowujemy leki na bazie ziół

Jak wiadomo od wieków ziołolecznictwo cieszy się ogromną popularnością wśród ludzi, głównie dla tego że wszystko jest naturalnie i bardzo pomocne przy różnych chorobach. Jednak nie tylko przy nich ale także pomaga się zrelaksować oraz ukoić nerwy. Jednak jak przygotowywane są leki na bazie ziół? Dzisiejszy artykuł powinien wam to trochę rozjaśnić.

Wywary z ziół

Podstawowym typem wyrobu leków z ziół jest wyciąg ziołowy. Polega on na tym aby zebrać rośliny wrażliwe na wysoką temperaturę i wlać do nich gorącą wodę. Dopiero wtedy oddają one swoje właściwości lecznicze wodzie. Drugim bardzo podobnym sposobem robienia wywaru z ziół jest odwar aby go przyrządzić należy wyciąć twarde części roślin takie jak na przykład korzeń, nalać do nich zimnej wody i gotować aż do uzyskania gotowego płynu.

Inhalacja ziołowa

Kolejnym sposobem na użycie ziół jest mecaracja. Aby przygotować taki wywar musimy posiadać rośliny które posiadają dużo śluzu na przykład len. Sposób ich przygotowania jest bardzo prosty. Aby przygotować taki lek należy zalać je zimną wodą i po piętnastu minutach przecedzić to przez sitko i podgrzać, po takim zabiegu będziemy mieli gotowy lek z ziół. Ostatni sposób leczenia ziołami jaki dziś opiszę, jest to inhalacja. Jak wiadomo polega ona na wlaniu do wrzącej wody kilku kropel olejków eterycznych i wdychania oparów tej mieszanki ziołowej aż do odparowania.

Widać od razu że sposobów leczenia ziołami jest bardzo dużo, tylko od ciebie oraz od twojego zdrowia zależy jakie będziesz mógł zastosować aby się odprężyć i wyleczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *