Auto jak przygotować na weekendowy wyjazd

auto

Jeżeli wybieracie się w najbliższy długi weekend na dalszą wycieczkę, to na pewno jedziecie autem. Skoro macie auto, to powinniście przygotować je do dłuższej trasy. Jest kilka rzeczy, które możecie zrobić, zanim udacie się w trasę.

Technicznie przed trasą

Pierwszą rzeczą, jaką powinniście zrobić, zanim wybierzecie się w trasę, jest oczywiście sprawdzenie naszego auta ze strony technicznej. Na samym początku sprawdźcie wasze ciśnienie w oponach również w tej zapasowej, aby być zabezpieczonym, gdy pęknie nam koło podczas jazdy. Po drugie powinniśmy Zobaczyć czy posiadamy wszystkie płyny w naszym samochodzie, od oleju silnikowego, czyli najważniejszego płynu aż po płynu do wycieraczek. Dla możemy jeszcze sprawdzić auto interfejsem diagnostycznym czy jest w dobrym stanie, aby jechać w podróż.

Auto wizualnie przed trasą

Kolejną rzeczą jaką polecam zrobić jest trochę odświeżyć auto, ale nie trzeba jechać na profesjonalną myjnie możemy zrobić to sami na myjniach samoobsługowych. Pamiętaj aby nałożyć warstwę wosku która będzie chroniła twoje auto przed różnymi pyłkami. Odkurzmy też w środku będzie to powiew świeżości dla naszego auta, a przecież przyjemniej jeździć czystym autem – dlatego postaw na wysokiej jakości kosmetyki samochodowe.

Jedziemy w trasę

Jeżeli wykonaliśmy powyższe rzeczy możemy już wybrać się na nasz wymarzony weekend naszym autem. Pamiętajmy aby zadbać o nie równie w drodze powrotnej bo może wyeksploatować się podczas trasy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *