Jak przygotować paczkę dla kuriera

Pakowanie paczki

Prowadząc sklep internetowy czy sprzedając pojedyncze rzeczy na kontach aukcyjnych, musimy wziąć pod uwagę dokładne ich zapakowanie. Obowiązek prawidłowego zapakowania paczki ciąży na sprzedający. Jak zatem powinien przebiegać proces pakowania paczki?  Jakie materiały i akcesoria wybrać? Oraz jak usprawnić proces, aby przebiegał szybko i sprawnie.

Od czego zacząć pakowanie paczki

Jeżeli już sprzedamy Nasz produkt i musimy przystąpić do wysyłki sprawdźmy oferty kurierskie. O ile sprzedając na Allegro, eBay’u czy większym portalu, musimy wypełnić pole dostarczenia wraz z ceną przed opublikowaniem takiej aukcji. O tyle w przypadku OLX, Gratki, możemy napisać ile wynosi wysyłka, ale to nie jest pole wymagane. Jeżeli zatem sprzedajemy na mniejszą skalę i na mniejszym portalu, musimy ustalić z kupującym metodę dostarczenia paczki. Na rynku kurierskim jest mnóstwo ofert! Pamiętajmy, że osoba kupująca też może sprawdzić koszt wysyłki – zatem dobrą i uczciwa praktyką jest niemarżowanie wysyłki.

Pakowanie paczki a folia stretch

Jeżeli mamy wybraną metodę dostawy zbierzmy w całość zamówienie. Zapobiegnie to pomyłce. Widząc naocznie również całe zamówienie będziemy w stanie określić do czego spakować i jak spakować. Jeżeli mamy kilka rzeczy z pomocą przyjdzie folia stretch. Owinięty towar będzie lepiej zabezpieczony oraz chroniony przed czynnikami zewnętrznymi jak wilgoć. Jeżeli są to drobne przedmioty wybierzmy kopertę bąbelkową w której możemy nadać nasza przesyłkę. Do większych gabarytów wybierzmy opakowanie kartonowe. Jednak pamiętajmy, aby karton był zbliżonych rozmiarów co towar. Zaoszczędzicie w ten sposób pieniądze na wysyłce, a stabilny towar w wymiarowym opakowaniu będzie bezpieczny.

Po pakowaniu czas nadać przesyłkę

I tu już w zależności od firmy, która ma dostarczyć – nadajemy paczkę. Jeżeli w kopercie to najczęściej Poczta. W firmach kurierskich możemy wygenerować list przewozowy lub nadać w punkcie. Jest to spore ułatwienie. Plus dla kurierów za dodatkowe opakowania ochronne, które można nabyć na miejscu. Wygląda to profesjonalnie i bardzo estetycznie. No i ostatnim takim punktem jest paczkomat i tu w zależności, możemy nadać kurierem z domu i kupujący odbierze ją w paczkomacie lub na odwrót. Możemy też nadać przesyłkę z paczkomatu do paczkomatu. Jest to jedna z najwygodniejszych form dostarczania przesyłki.

Podsumowując pakowanie paczki to łatwy proces. Przestrzegając powyższych punktów, będziemy mieć pewność, że towar trafi w nienaruszonym stanie. Dla usprawnienia procesu pakowania paczek możemy wykorzystać szereg akcesori dostępnych na E-Hurtowni Opakowań.

 

Sprawdź również jak zadbać o bezpieczeństwo przesyłki https://izaturska.com.pl/jak-pakowac-produkty-w-sklepie-internetowym/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *