Jak przygotować ogród na nadejście wiosny?

Jak przygotować ogród na nadejście wiosny?

Mimo, że pogoda na zewnątrz jeszcze nie zwiastuje wiosny to jednak jej nadejście jest jedynie kwestią czasu. Wydawać by się mogło, że rośliny w ogrodzie z wielką radością przyjmą informacje o tym fakcie. Nic bardziej mylnego. Trzeba je bowiem odpowiednio do tego momentu przygotować. W związku z tym w poniższym poradniku podpowiemy wam jak przygotować ogród na nadejście wiosny.

Jak przygotować ogród na nadejście wiosny
Jak przygotować ogród na nadejście wiosny

Bardzo dużo od tego na jaką ilość prac musimy się przygotować zależy od wielkości ogrodu oraz rodzaju roślin jakie w nim się znajdują. Niektóre z czynności wykonać trzeba będzie jednak bez względu na te wspomniane zależności.

 

Jedną z podstawowych czynności na wiosnę jest przycinanie drzew i krzewów. Tego rodzaju zabiegi najlepiej będzie wykonać jeszcze przed wybudzeniem się roślin z zimowego snu. Zanim zaczną one wypuszczać soki. Dotyczy to szczególnie roślin takich jak krzewy ozdobne – zgarden.pl

Wszystkie one powinny być już odpowiednio przycięte przed nadejściem kalendarzowej wiosny. Wszelkie zbędne gałązki drzewek owocowych powinny zatem zostać przycięte jeszcze przed końcem miesiąca lutego. Ich przerzedzanie sprawi, że korona drzewa będzie mogła przyjąć więcej promieni słonecznych a przez to owoce staną się bardziej dojrzałe i soczyste.

Przyciąć należy również wszelkie konary czy też połamane gałęzie. Tak aby nie zagrażały one osobom poruszającym się po ogrodzie.

Przedwiośnie to też doskonały czas aby zrobić porządek na grządkach w ogrodzie. Należy zatem starannie oczyścić kopce, trawniki i grządki. Sprawi to, że poprzez usunięcie zalegających liści czy traw ziemia stanie się dużo lepiej dotleniona. To w konsekwencji wpłynie na jej żyzność.

Oprócz tego warto dodatkowo upewnić, się, że na drzewach nie znajdują się jakieś stare owoce czy też zakażone chorobami liście. Należy się ich wtedy bezwzględnie pozbyć. Oprócz tego jakieś dwa tygodnie po takowych pracach można już przystąpić do przekopywania gleby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *