Jak przygotować obraz do wysyłki?

Jak przygotować obraz do wysyłki?

Handel działami sztuki czy też własnoręcznie stworzonymi obrazami przeżywa w ostatnim czasie prawdziwy renesans. Jeszcze niedawno zakup tego rodzaju prac był domeną ludzi niezwykle zamożnych. Obecnie jednak coraz to chętniej zwykły Kowalski decyduje się na zakup czy też sprzedaż posiadanych obrazów, które mają stanowić ozdobę mieszkania lub być inwestycją na przyszłość. Z tego też względu w tym artykule skupimy się na tym jak przygotować obraz do wysyłki tak aby dane dzieło sztuki dotarło do celu bez żadnych uszkodzeń.

Jak przygotować obraz do wysyłki

 

Zacznijmy zatem od tego na co należy zwrócić uwagę podczas pakowania obrazów. Każdy przewożony obraz powinien zostać odpowiednio zabezpieczony przy użyciu folii. Folia stretch ( https://e-hurtownia-opakowan.pl/folia-stretch.html ) jako pierwsza warstwa zabezpieczająca sprawdzi się tutaj znakomicie. Pozwoli bowiem uchronić obrazy przed ewentualnym sklejeniem gdy pakujemy le licami do siebie. Tył obrazu najlepiej natomiast będzie zabezpieczyć dodatkowo twardą i sztywną tekturą tak aby uniknąć możliwości przecięcia płótna.

Dopiero tak przygotowany obraz zabezpieczamy dodatkowo warstwą foli bąbelkowej. Jej zadaniem jest amortyzacja obrazu w trakcie transportu tak aby nie uległ on uszkodzeniom. Tak zabezpieczony obraz można włożyć do odpowiedniej wielkości pudełka lub też jeszcze raz użyć folii stretch jako ostatniej zewnętrznej warstwy ochronnej.

Oprócz samego zapakowania obrazu istotne jest tutaj też jakiego przewoźnika wybierzemy. Najlepiej zdecydować się oczywiście na takiego, który za stosunkowo przyzwoite pieniądze zapewni odpowiednie bezpieczeństwo naszej przesyłki. W końcu podczas przewożenia obrazem nie wolno pod żadnym pozorem rzucać i powinien on się cały czas znajdować w pozycji pionowej. Optymalnie gdyby był jeszcze oparty o coś płaskiego.

Szukajcie zatem przewoźnika który w swojej ofercie ma specjalną opcję wysyłki dzieł sztuki. Wtedy będziecie mieli pewność, że odpowiednio podejdzie on do tematu przewozu wartościowego dzieła sztuki.

W niektórych przypadkach lepszą opcją od firmy kurierskiej może okazać się wybór jakiejś mniejszej firmy transportowej. Dotyczy to szczególnie wartościowych obrazów lub też przypadków gdy staramy się wysłać na raz więcej niż jeden obraz.

 

Zastanawiasz się jak pakować produkty w sklepie internetowym? – więcej porad znajdziesz pod tym linkiem https://izaturska.com.pl/jak-pakowac-produkty-w-sklepie-internetowym/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *