Jak przygotować krzewy w ogrodzie na nadejście zimy?

Jak przygotować krzewy w ogrodzie na nadejście zimy?

Mimo, że mamy jak do tej pory wyjątkowo ciepłą i słoneczną jesień to nadejście prawdziwej zimy jest jedynie kwestią czasu. My jako ludzie jesteśmy w stanie bez problemu przygotować się na jej nadejście. Co jednak zrobić z roślinami w naszym ogrodzie? One też potrzebują specjalnej opieki aby bez większego problemu przetrwać ten trudny okres. Z tego też względu w tym artykule podpowiemy wam jak przygotować krzewy w ogrodzie na nadejście zimy.

Jak przygotować krzewy w ogrodzie na nadejście zimy
Jak przygotować krzewy w ogrodzie na nadejście zimy

Zacznijmy od tego, że część roślin należy przestać nawozić przed nadejściem mroźnej zimy. Należy wymienić tutaj z całą pewnością hortensje. Już od października powinno się zaprzestać nawożenia i zminimalizować to jak często je podlewamy. Również róże w ogrodzie nie powinny w okresie jesiennym być już nawożone. Wszystko przez to, że zabieg ten pomaga rosnąć pędom przez co krzewy nie zakończą procesu wegetacji i staną się bardziej wrażliwe na przemarznięcie.

Istotne jest też podcinanie naszych krzewów w ogrodzie. Za przykład mogą posłużyć tutaj znowu hortensje. W ich przypadku dużo zależy od gatunku który posiadamy. Mogą one kwitnąć bowiem zarówno na pędach tegorocznych jak i starszych. Na podstawie tego na jakich pędach kwitnie hortensja ustala się czy wymagają one przycinania. I tak dla przykładu hortensja ogrodowa zawsze kwitnie na pędach dwuletnich. W związku z tym jej przycięcie w okresie jesiennym sprawi, że dana roślina nie zakwitnie w następnym roku. Nie należy zatem przycinać tego rodzaju roślin przed zimą.

W przypadku róży nie powinniśmy ich również przycinać pod koniec sezonu. Czynność tą najlepiej wykonywać na początku. Wszystko przez fakt, iż miejsca gdzie nastąpiło cięcie mogą zwyczajnie nie zdążyć się zagoić przed nadejściem zimy i w ten sposób staną się narażone na przymarznięcia.

Jeżeli zatem posiadacie w ogrodzie tego rodzaju rośliny to zadbajcie o ich odpowiednie przygotowanie do zimy. Krzewy ozdobne – zgarden.pl to miejsce gdzie kupicie nowe rośliny jeżeli wasze z jakiegoś powodu nie przetrwają trudów zimy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *