Jak prawidłowo zadbać o meble drewniane?

Jak prawidłowo zadbać o meble drewniane?

Meble drewniane to doskonały sposób na aranżację wnętrza w mieszkaniu. Od lat kojarzone są one bowiem z solidnością i luksusem. Pomieszczenia w których dominują meble drewniane zawsze prezentują się wyjątkowo okazale. Aby jednak cieszyć się z ich pięknego wyglądu przez długie lata należy o tego rodzaju meble odpowiednio się zatroszczyć. Z tego też względu w tym poradniku podpowiemy wam jak prawidłowo zadbać o meble drewniane.

Jak prawidłowo zadbać o meble drewniane
Jak prawidłowo zadbać o meble drewniane

Zacznijmy zatem od tego, że drewno to praktycznie jeden z najstarszych materiałów jaki ludzie wykorzystują do tworzenia różnego rodzaju produktów. Nic więc dziwnego, że meble z drewna cieszą się powodzeniem wśród klientów i z chęcią zamawiają oni tego rodzaju produkty na wymiar od firm takich jak stolarnialobozow.pl Są bowiem bardzo uniwersalne i znakomicie sprawdzą się nie tylko w klasycznych wnętrzach ale też i tych nowoczesnych. Wymagają one jednak szczególnej pielęgnacji aby zawsze prezentować się okazale.

Musicie wiedzieć, iż drewno to materiał dość miękki przez co dość łatwo może ulec porysowaniu czy też uszkodzeniu. Z tego też względu do jego pielęgnacji należy używać wyłącznie miękkich ściereczek. Optymalne będą takie które posiadała naturalne włókna. Po wyczyszczeniu mebli trzeba też pamiętać o ich wytarciu do sucha. Najlepszym materiałem pielęgnacyjnym będzie ircha czy też gąbka pokryta owczą skórą.

Trzeba też wiedzieć, że drewno nie przepada za wodą. Źle na nią reaguje i może przez dłuższy z nią kontakt ulec zniszczeniu. Dlatego też meble na mokro można czyścić tylko lekko wilgotną szmatką i to tylko w przypadku gdy rzeczywiście zachodzi taka konieczność. Należy też pamiętać o tym aby w pomieszczeniu gdzie znajdują się meble drewniane nie było zbyt dużej wilgotności.

Podczas czyszczenia mebli trzeba stosować wyłącznie preparaty do tego celu przeznaczone. Nie będą miały one bowiem negatywnego wpływu na drewno.

Najlepiej do pielęgnacji używać będzie różnego rodzaju olej i woski – oczywiście wyłącznie naturalne. Substancje te pozwalają stworzyć na powierzchni drewna ochronną warstwę która będzie zabezpieczać przed czynnikami zewnętrznymi oraz nadać im nowego blasku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *