Jak prawidłowo przygotować elektronikę do wysyłki?

Jak prawidłowo przygotować elektronikę do wysyłki?

Popularyzacja usług kurierskich oraz handlu w internecie sprawiła, że coraz chętniej zamawiamy i sami sprzedajemy towary online. Co interesujące najczęściej przedmiotem takich transakcji internetowych są urządzenia z kategorii elektronika. Czy to drobne gadżety elektroniczne, czy to telefon lub większe sprzęty RTV – wymagają one jednak odpowiedniego zabezpieczenia aby dotarły do adresata w nienaruszonym stanie. Elektronika to bowiem jeden z tych produktów który jest bardzo wrażliwy nie tylko na uszkodzenia mechaniczne. Urządzenia z tej kategorii trzeba też chronić przed wstrząsami oraz wilgocią. Zatem do samego procesu pakowania elektroniki trzeba podejść nieco inaczej. W tym poradniku postaramy się wam co nieco podpowiedzieć na temat tego jak prawidłowo przygotować elektronikę do wysyłki.

Jak prawidłowo przygotować elektronikę do wysyłki?
Jak prawidłowo przygotować elektronikę do wysyłki?

Zacznijmy zatem od tego, że urządzenia elektroniczne powinniśmy starać się wysyłać w oryginalnym opakowaniu jakie dostarczył producent. To daje nam największe szanse na to, że produkt będzie bezpieczny. Często jednak firmowego pudełka zwyczajnie już nie posiadamy. Jak zatem wtedy zapakować elektronikę? Dobrze będzie najpierw spojrzeć na stronę producenta lub też instrukcje obsługi danego urządzenia aby tam znaleźć informacje odnośnie sposobu pakowania danego towaru.

Ogólnie można przyjąć, że do pakowania elektroniki optymalnie będzie użyć takich materiałów ja pudełka kartonowe, folia bąbelkowa, skropak czy też poduszki powietrzne. Dlaczego te produkty będą najlepszym wyborem? Otóż folia bąbelkowa pozwoli zabezpieczyć elektronikę przed szkodliwym działaniem wilgoci oraz ewentualnymi wstrząsami. Wypełniacze w postaci poduszek powietrznych czy też skoropaku uniemożliwią przemieszczanie się przedmiotu wewnątrz opakowania. Natomiast wysokiej jakości pudełko z tektury wielowarstwowej pozwoli ochronić przewożoną elektronikę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Oprócz tego można się pokusić o dodanie na pudełku etykiet ostrzegawczych informujących przewoźnika iż we wnętrzu przesyłki znajduje się towar który wymaga delikatnego obchodzenia się.

A jak na przykład przygotować do wysyłki tablet czy też smartfon? Otóż w przypadku mniejszych urządzeń elektronicznych można w niektórych przypadkach pokusić się o wysyłce w kopercie bąbelkowej. Jej konstrukcja sprawia, że  produkt nie będzie narażony na działanie wilgoci a dodatkowo zostanie w odpowiedni sposób zabezpieczony przed uszkodzeniami mechanicznymi. Urządzenia takie jak tablet można na przykład wysłać w specjalnie do tego celu stworzonych zastępczych opakowaniach. Są one dopasowane do rozmiaru sprzętu dzięki czemu nie wymagają stosowania dodatkowych wypełniaczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *