Jak prawidłowo dbać o drzewa owocowe

Coraz chętniej sadzimy na naszych działkach drzewa owocowe, są one doskonałym źródłem naszych własnych owoców. Często również ulepszają nasz ogród wizualnie. Jednak aby wszystko dobrze owocowało i dobrze wyglądało musimy zwrócić uwagę na parę rzeczy przy pielęgnacji naszych drzewek.

Co na początku?

Na samym początku, jeżeli jeszcze nie posadziłeś swoich drzew, i dopiero zamierzasz uzupełnić swoją działkę o drzewa owocowe, to należy sprawdzić czy mamy odpowiednie do tego miejsce. Bardzo ważne jest aby każdy gatunek twoich drzew miał odpowiednie dla niego warunki do rośnięcia. Na pewno  będziesz musiał sprawdzić czy twoja gleba będzie odpowiednia do danego drzewa, oraz czy jest to stanowisko nasłonecznione. Ponieważ to w głównej mierze wpłynie na owocowanie naszych roślin owocowych.

Nasz drzewa owocowe i ich pielęgnacja

Kolejną bardzo ważną rzeczą jest pielęgnacja naszych drzew, co roku powinniśmy sprawdzać ich stan i dbać raz na jakiś czas, aby owoce były lepsze i bardziej smaczne. Na początku powinniśmy sprawdzić nasze gałęzie i odpowiednio je przyciąć, pamiętajmy że do pnia drzewa również powinno dopływać słońce, a często zbyt gęste gałęzie mogą zepsuć nasze plony, następnie bardzo dobrze jest użyć preparatów które odpowiednio zabezpieczą nasze drzewo przed złymi warunkami które mogą zaszkodzić naszym owocom.

Jeżeli będziemy odpowiednio dbać o nasze drzewa owocowe, wtedy nasze owoce powinny być bardzo dobre i powinno być ich dużo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *