Jak połączyć ze sobą dwie kondygnacje?

Jak połączyć ze sobą dwie kondygnacje?

Rozbudowa domu o dodatkowe piętro może przysporzyć wielu problemów. Najbardziej istotnym jest ten dotyczący zagadnienia jak połączyć ze sobą dwie kondygnacje budynku. Odpowiedzą w większości przypadków będą oczywiście schody.

Jak połączyć ze sobą dwie kondygnacje
Jak połączyć ze sobą dwie kondygnacje

To właśnie schody odpowiednio skomponowane z resztą wystroju wnętrza będą nie tylko pełnić funkcję użytkową umożliwiające bezproblemowe poruszanie się między piętrami ale również stanowić będą istotny akcent dekoracyjny.

Obecnie bowiem schody dostępne są w tak szerokiej gamie projektów, że mogą różnić się od siebie praktycznie wszystkim. Od kształtu poprzez materiały i na kolorach kończąc.

Tak więc projekt schodów który będzie spełniał wszelkie normy i przepisy a jednocześnie wpisze się w styl danego pomieszczenia będzie finalnie decydował o funkcjonalności całego domu jak i bezpieczeństwa jego mieszkańców. W przypadku nowoczesnych projektów domów o średnim metrażu gdzie salon stanowi główną część mieszkania schody wydają się być jednym z bardziej istotnych elementów dekoracyjnych i nadają charakteru w całym wnętrzu.

Bez względu jednak na to w jakim stylu urządzone jest dane pomieszczeni schody na pierwszym miejscu powinny pełnić swoją podstawową funkcję. To znaczy, że powinny zapewniać możliwość bezpiecznego i wygodnego przemieszczania się między piętrami budynku.

Zatem sam kształt schodów uwarunkowany będzie nie tylko stylem danego wnętrza ale dostępną ilością przestrzeni do zagospodarowania. Ze wszystkich możliwych do wykorzystania opcji najbardziej wygodne będą oczywiście schody proste. Niestety zajmują one najwięcej miejsca i z tego też względu ich instalacja jest możliwa tylko tam gdzie pomieszczenia są stosunkowo przestronne.

Na szczęście w mniejszych pomieszczeniach również można zastosować schody ale o zupełnie innej konstrukcji. Na przykład mogą to być schody spiralne lub też schody skonstruowane na planie owalu. Wszelkie inne nietypowe typy schodów drewnianych pod indywidualny projekt na pewno będzie można natomiast zamówić u renomowanego producenta, takiego jak na przykład –  https://stolarnialobzow.pl/ Da to gwarancję najwyższej jakości oraz designu schodów który na pewno będzie idealnie wkomponowany w cały wystrój danego wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *