Jak odróżnić podróbkę od prawdziwego diamentu

Żyjemy w takich czasach gdzie wiele rzeczy się podrabia. Wszystko po to aby zmniejszyć cenę produktu był złudnie podobny do oryginalnego, lecz za tym idzie również zła jakość wykonania. Tak samo jest w przypadku diamentów, często można trafić na jego podróbkę, jest jednak kilka prostych sposobów aby odróżnić podróbkę od oryginału.

Diament i podstawowe cechy

Zacznijmy od najważniejszego. Podróbki diamentu zazwyczaj są bez skazy zaś zwyczajny diament zawsze będzie posiadał jakiekolwiek niedoskonałości. Drugą cechą która odróżnia podróbkę od oryginału są oczywiście jego krawędzie. Pamiętajmy że prawdziwy diament zawsze będzie posiadał ostre krawędzie a podróbka będzie posiadała zaokrąglone.

Certyfikacja diamentu

Często także mówi się że jeżeli przetrzemy prawdziwy brylant papierem ściernym to nie będzie miał zarysowań a podróbka owszem. Jednak nie preferuję sprawdzać tego w taki sposób ponieważ przez takie zabiegi możemy łatwo zepsuć nasz brylant. Aby sprawdzić oryginalność naszego diamentu lub biżuterii najlepiej udać się do specjalnego laboratorium gemmologicznego. Zrobią tam oni certyfikacje diamentów i ocenią czy jest on prawdziwy czy syntetyczny.

Najlepiej udać się do takiego laboratorium, podwyższy to wartość naszego diamentu i będziemy mieć potwierdzenie że jest on prawdziwy. Ludzie coraz częściej robią certyfikację diamentu i jest to coraz bardziej popularne w naszym kraju.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *