Jak i kiedy hodować borówkę amerykańską

W naszym kraju borówka amerykańska staje się coraz bardziej popularna, nawet jesteśmy jednym z największych producentów borówki amerykańskiej. Ogólnie borówkę amerykańską opłaca się hodować przede wszystkim dla tego iż jej cena rynkowa jest dość wysoka. Chcesz posadzić własną borówkę amerykańską? To musisz wiedzieć jak się do tego zabrać.

Ogólnie o borówce amerykańskiej

Zacznijmy od tego iż na borówkę amerykańską mawia się także borówka wysoka, jest to roślina która dorasta do około 2 metrów wysokości. Krzewy borówki amerykańskiej są odporne na mrozy do temperatury około  -25st.C oraz nie są atakowane przez choroby czy też szkodniki, dla tego jest bardzo dobrym krzewem do hodowania w naszych ogródkach.

Jak hodować borówkę amerykańską

Kiedy sadzimy krzew borówki amerykańskiej? Ogólnie powinniśmy sadzić ją jesienią albo wiosną  jeżeli krzewy są sprzedawane w pojemnikach to można je sadzić także latem. Pamiętajmy o tym aby sadząc borówkę amerykańską osłonić podstawę krzewu aby ochronić ją przed większym mrozem. Jednak pozostaje jeszcze pytanie, jakie stanowisko będzie najlepsze do borówki amerykańskiej, otóż najlepszym stanowiskiem dla tego krzewu będzie miejsce spokojne oraz słoneczne, dla tego że ten krzew bardzo lubi słońce. Pamiętajmy również o nawożeniu naszego krzewu, robi się to dwa razy do roku nawozem przeznaczonym dla borówek.

Jak widać hodowla borówki amerykańskiej nie jest trudna, a później zaowocuje ona bardzo dobrymi owocami, dla tego warto zastanowić się nad rozpoczęciem własnej hodowli borówek amerykańskich.

 

Sklep ogrodniczny https://www.zgarden.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *