Jak dobrać odpowiednie kolczyki w zależności od kształtu twarzy?

Jak dobrać odpowiednie kolczyki w zależności od kształtu twarzy?

Jednym z najbardziej popularnych typów kobiecej biżuterii są kolczyki. Wszystko dzięki ich uniwersalnemu charakterowi. Można je bowiem dopasować do praktycznie każdego stroju – wystarczy je tylko odpowiednio dobrać. Podczas doboru odpowiednich kolczyków bardzo duże znaczenie ma to jaki kształt twarzy posiadamy. Źle dobrane kolczyki będą bowiem w stanie zepsuć nawet najlepszą stylizację i na odwrót. Dobre kolczyki sprawią, że nawet szary i nudny strój nabierze zupełnie nowego wymiaru. Z tego też względu w tym artykule podpowiemy wam jak dobrać odpowiednie kolczyki w zależności od kształtu twarzy.

Jak dobrać odpowiednie kolczyki w zależności od kształtu twarzy
Jak dobrać odpowiednie kolczyki w zależności od kształtu twarzy

Musimy zacząć zatem od tego aby określić jaki kształt twarzy posiadamy. To od tego będzie zależało, które kolczyki będą dodawać nam uroku a których lepiej starać się unikać. Ogólnie można wyróżnić kilka podstawowych kształtów twarzy. Jest to kształt owalny, okrągły, kwadratowy, trójkątny czy też w kształcie serca.

Zacznijmy od twarzy o owalnym kształcie. Kobiety z tego rodzaju kształtem twarzy są w najlepszej sytuacji, gdyż do ich rysów pasują kolczyki o niemal każdej wielkości czy też kształcie. Duże kolczyki z diamentem ( autentyczność diamentu sprawdzicie tutaj – http://www.pollabo.pl/ ) będą znakomitym wyborem i pozwolą przykuć na sobie wzrok innych.

W przypadku twarzy okrągłej lepiej zdecydować się natomiast na kolczyki które pozwolą nam wyszczuplić twarz i sprawią, że będzie ona bardziej podobna do owalu. Trzeba zatem wybierać modele o dłuższym kształcie lub też takie o prostokątnej konstrukcji. Unikać należy kolczyków w kształcie kół lub też perełek.

W przypadku twarzy w kształcie serca lub trójkąta mamy do czynienia z szerszym czołem i bardziej szpiczastym podbródkiem. W przypadku tego rodzaju rysów naszym celem powinno być poszerzenie dolnej części twarzy aby zbliżyć ją do owalu. Tutaj najważniejsze jest aby kolczyki na samym końcu posiadały jakiś większy element ozdobny jak kamień, który pozwoli zmienić optyczne postrzeganie twarzy.

Natomiast posiadaczki twarzy o kwadratowych rysach mogą zdecydować się na biżuterię o nieco bardziej owalnym kształcie, która nada opływowości i pozwoli przybliżyć rysy twarzy do owalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *