Jak dobrać odpowiedni kolor pufy?

Jak dobrać odpowiedni kolor pufy?

Pufa to jeden z tych mebli który może pełnić w domu różnorakie funkcje. Dzięki niej możemy zastąpić nie tylko stolik kawowy czy też krzesło ale nawet łóżko w niektórych przypadkach. Pełnić może również ważną funkcję dekoracyjną. Oprócz wyboru odpowiedniego modelu trzeba też dopasować kolor pufy do danego pomieszczenia. W tym poradniku skupimy się zatem na tym jak dobrać odpowiedni kolor pufy do salonu lub też sypialni.

pufa biała
pufa biała

Nie wszyscy zdają  sobie sprawę, że kolor mebli należy odpowiednio dopasować do wystroju panującym w danym pomieszczeniu. W przypadku osób które cenią sobie bardziej przestronne i jasne wnętrza wybór mebli powinien paść na takie w jasnych kolorach. Pufa biała będzie w takim przypadku doskonałym uzupełnieniem jasnego salonu lub sypialni. W przypadku gdy w dany pomieszczeniu mamy ciemniejszą podłogę to możemy zdecydować się na połączenie mebli jasnych z ciemniejszymi. Wszystko musi tutaj opierać się na zasadzie kontrastu.

Jeżeli jednak cenimy sobie harmonię i wytworzenie atmosfery spokoju i relaksu lepiej nie wybierać zbyt ciemnych barw i raczej stronić od kontrastowych zestawień.

Meble w salonie swoją kolorystyką mogą przyciągać też od razu wzrok wchodzących tam osób. Jeżeli zależy nam na wyeksponowaniu mebli, tak aby znalazły się na pierwszym planie to musimy pamiętać o tym, że tło musi być jak najbardziej spokojne. Jeżeli zdecydujemy się na kilka mocnych, meblowych akcentów pod kątem kolorystycznym to musimy je odpowiednio rozdzielić. Zbyt duże ich zagęszczenie może bowiem dać efekt całkowicie odwrotny od tego przez nas zamierzonego.

W przypadku zasady kontrastu należy pamiętać, że pożądany efekt można osiągnąć nie tylko kolorem ale również formą czy też samym rozmiarem mebli. Za przykład niech posłuży tu zestawienie dużej pufy z małym, niskim stolikiem kawowym.

Pamiętajmy również o tym, że oprócz koloru, wpływ na odbiór danego mebla będzie miała  tkanina z jakiej został on wykonany. Może bowiem nadać całości lekkości lub też sprawić, że mebel taki jak pufa wydawać się będzie zbyt ociężały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *