Jak dobrać odpowiedni grzejnik do salonu?

Jak dobrać odpowiedni grzejnik do salonu?

W przypadku nowoczesnych aranżacji wnętrz najmodniejsze obecnie są minimalizm i prostota. Warto jednak tego rodzaju wnętrza przełamać jakimś charakterystycznym elementem. Interesującym i nie oczywistym rozwiązaniem jest wybór grzejnika dekoracyjnego, który będzie pełnił takową funkcję. W związku z tym w tym artykule postaramy podpowiedzieć wam jak dobrać odpowiedni grzejnik do salonu by idealnie komponował i harmonizował się z danym wnętrzem.

grzejniki dekoracyjne
grzejniki dekoracyjne

Zacznijmy zatem od tego, że wymiany grzejnika który podpięty jest do instalacji grzewczej C.O. najlepiej dokonać poza sezonem grzewczym. Wymiana wiąże się bowiem z koniecznością spuszczenia wody z całego układu. Odwrotnie prezentuje się sytuacja w przypadku grzejników elektrycznych. Takie modele można wymienić praktycznie o dowolnej porze roku. Samą instalacją i wymianę najlepiej będzie powierzyć specjalistom. Trzeba bowiem mieć na uwadze, że prawidłowa praca urządzenia grzewczego w ogromnej mierze zależy od jego odpowiedniej instalacji.

Jak zatem dobrać odpowiedni grzejnik? Kluczem do wyboru powinno być zwrócenie uwagi na kolor oraz dopasowanie grzejnika pod względem kształtu. Fakt, że obecnie producenci w swojej ofercie mają modele w praktycznie każdym możliwym kolorze na pewno sprawi, że zadanie to będzie ułatwione. Musimy również podjąć decyzje odnośnie typu grzejnika. Najbardziej uniwersalne ze wszystkich są grzejniki wodne. Można je bowiem zamontować wszędzie tam gdzie istnieje instalacja C.O. Natomiast grzejniki wodno-elektryczne mogą być zasilane z dwóch różnych źródeł. Grzejniki elektryczne zaleca się stosować natomiast tam gdzie dostęp do instalacji grzewczej jest mocno utrudniony lub też praktycznie nie możliwy.

W chwili obecnej największą popularnością cieszą się grzejniki wodne płytowe. Przez wiele osób zwane są też grzejnikami panelowymi. Montuje się je na ścianach ale dzięki specjalnym mocowaniom można je również przymocować do podłogi.  Pod względem materiałów z jakich mogą być wykonane grzejniki wyróżnić należy grzejniki dekoracyjne z aluminium ( dostępne tutaj – https://www.dudik.pl/grzejniki-dekoracyjne ), stali, szkła czy też takie które wykonane zostały z kamiennych konglomeratów. Daje to zatem ogromne możliwości dopasowania nie tylko pod względem koloru ale również faktury grzejnika.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *