Jak dobrać odpowiedni fotel do salonu?

Jak dobrać odpowiedni fotel do salonu?

Na przestrzeni ostatnich lat najchętniej wybieranymi meblami do salonu były kanapy oraz sofy. Teraz powrócił trend również na to aby w pokoju wypoczynkowym znalazły się wygodne fotele. W końcu nie ma chyba niczego bardziej przyjemnego niż możliwość zatopienia się w miękkim fotelu i relaksu po ciężkim dniu. Z tego też względu w tym artykule podpowiemy wam jak dobrać odpowiedni fotel do salonu.

Jak dobrać odpowiedni fotel do salonu
Jak dobrać odpowiedni fotel do salonu

Jak wszyscy wiedzą w fotelu można miło spędzać czas na bardzo wiele sposobów. Wygodny fotel to możliwość drzemki, przeczytania książki czy też odprężenia się przy dźwiękach muzyki. Istotne jest zatem aby fotel był możliwie jak najbardziej komfortowy oraz dopasowany do naszej sylwetki.

Pierwszym czynnikiem mającym wpływ na wybór fotelu jest to jakie obicie będzie on posiadał. Materiał wybrany do stworzenia fotela ma bardzo duże znaczenie. Do najczęściej spotykanych materiałów obiciowych zaliczamy skórę, nubuk, żakard, bawełnę cy też flok. Oczywiście sam materiał i jego faktura powinny być dopasowane do naszych preferencji oraz stylu w jakim został urządzony salon.

Kolejnym istotnym elementem jest siedzisko. Nie może być ono zbyt miękkie ale musi zapewniać nam dostateczny komfort oraz elastyczność. Najlepsze fotele wykonane są z płaskich sprężyn oraz pianki poliuretanowej która służy jako wypełnienie.

W przypadku samej budowy fotela największą role odgrywa oparcie. Najistotniejszy jest kąt jego nachylenia. idealny powinien wynosić w granicach 125 stopni. Bardzo ważne jest też to aby oparcie było wysokie i umożliwiało bezproblemowe oparcie naszej głowy.

Wybierając fotel należy zwrócić też uwagę na szerokość i głębokość jego oparcia. Przyjmuje się, że szerokość powyżej 60 centymetrów uważana jest już za komfortową. Głębokość fotela również powinna oscylować w takich granicach.

Podsumowując, decyzja na temat doboru odpowiedniego fotela powinna opierać się na materiale z jakiego został wykonany, jego szerokości oraz odpowiednim dopasowaniu do stylu pomieszczenia w którym ma się znaleźć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *