Jak dobrać biżuterię na wesele?

Jak dobrać biżuterię na wesele?

Jedną z bardziej istotnych uroczystości w życiu większości osób jest wesele. Ten rodzaj uroczystości wymaga jednak odpowiedniego stroju. Dopasowanego do wagi uroczystości. Oprócz samej kreacji na wesel istotny będzie też wybór odpowiedniej biżuterii. To w końcu dodatki decydują o końcowym charakterze danej stylizacji. W tym poradniku postaramy się zatem wam podpowiedzieć jak dobrać biżuterię na wesele.

Jak dobrać biżuterię na wesele
Jak dobrać biżuterię na wesele

Pierwszym sposobem jest dobranie biżuterii do koloru ubrania. Oczywistym jest, że panie zaproszone na wesele powinny unikać kolorów jakie są zarezerwowane dla panny młodej. Mowa tutaj o bieli oraz ecru. Nie można też ubrać się na czarno gdyż ten odcień jest jednoznacznie kojarzony z żałobą. Optymalnym wyborem będą zatem pastele, które są bardzo optymistyczne. W zależności zatem od tego czy wybraliśmy ciepły czy też zimny odcień stroju będziemy musieli dopasować biżuterię. Wybrać złoto do ciepłych stylizacji lub też srebro do tych w zimnych odcieniach.

Na dobór biżuterii będzie miał wpływ też krój sukienki. Jeżeli ma ona okrągły dekolt lub też taki w kształcie łódki to warto założyć do niej naszyjnik. Naszyjnik i diament to będzie idealne uzupełnienie tego rodzaju stroju. Ogólnie przyjmuje się, że krój sukienki weselnej powinien być prosty a ozdoby do niej minimalistyczne. Wszelkiego rodzaju bogato zdobione kolczyki, wisiorki czy też kolie powinny być zarezerwowane raczej na zupełnie inne okazje. Lepiej zatem zdecydować się na wybór drobnych kolczyków z perłami czy też minimalistyczny wisiorek.

Warto również mieć świadomość, jaki charakter będzie posiadała dana uroczystość weselna. Może bowiem być ono bardzo wystawna i elegancka lub też mieć nieco bardziej kameralny charakter. W przypadku wystawnego przyjęcia można zatem zdecydować się na nieco odważniejszą biżuterię. W przypadku kameralnego wesela lepiej jednak ograniczyć ilość ozdób do minimum. Dodatkowo miejcie na uwadze, że w przypadku gdy na weselu przewidziany jest taniec to lepiej unikać zakładania długich i ciężkich naszyjników czy też bransolet, które mogły by spaść z dłoni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *