Jak dobrać biżuterię do szkoły?

Jak dobrać biżuterię do szkoły?

Wakacje oficjalnie zakończone. Czas na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Z racji tego wiele dziewczyn stanie przed dylematem jak dobrać biżuterię do swojego szkolnego stroju. Nie jest to zadanie tak błahe jak mogło by się wydawać. Z tego też względu w tym artykule omówimy jak dobrać biżuterię do szkoły.

biżuteria do szkoły
biżuteria do szkoły

Pierwszym krokiem podczas dobierania jakichkolwiek ozdób powinno być określenie jakiego kształtu twarz posiadamy.  Jest to szczególnie istotne w przypadku doboru kolczyków czy też innego wisiorka. Biżuteria zawsze powinna być zatem dopasowana do naszych rysów twarzy. Podkreśli wszelkie atuty i zniweluje lub odwróci uwagę od tego co nie jest doskonałe. I tak w przypadku owalnych twarzy dobór kolczyków jest praktycznie dowolny. Można też się zasugerować zasadą przeciwieństw i do okrągłej buzi zdecydować się na płaskie i długie dodatki a okrągłe ozdoby w przypadku twarzy pociągłej. Dla przykładu nastolatka o kwadratowych rysach twarzy będzie bardzo dobrze prezentować się jeżeli wybierze kolczyki w kształcie łezki, owalu czy też koła.

Skoro wiemy już, że należy dobrać biżuterię do kształtu twarzy to z jakich materiałów powinna ona być wykonana? Oczywiście diament czy inne cenne kruszce zarezerwowane są do bardziej eleganckich stylizacji. Co zatem wybrać? Złoto, srebro a może coś innego. Na wybór złotej biżuterii mogą sobie pozwolić wszystkie te dziewczyny które nie są na nie uczulone. Dla niektórych dobrym pomysłem będzie postawienie na ekologiczną biżuterię czyli taką wykonaną z już przetworzonych i odzyskanych materiałów. Tutaj decyzja w dużym stopniu zależy od stylu ubioru danej kobiety.

Dobierając biżuterię warto również postawić na oryginalność. Może warto wyłamać się z tradycyjnych schematów i postawić na coś innego? Oczywiście wszystko w granicach rozsądku gdyż w szkole powinno nosić się raczej stonowane ozdoby. Dobierając szkolną biżuterię bezpiecznym rozwiązaniem będzie postawienie na modny i forsowany przez wielu projektantów minimalizm. Nie przesadzajmy zatem z ozdobnymi wisiorkami czy też ilością pierścionków na palcach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *