Jak dobrać biżuterię do rodzaju karnacji?

Jak dobrać biżuterię do rodzaju karnacji?

Dobranie odpowiedniej biżuterii to zadanie które z pozoru wydaje się banalnie proste. Praktyka pokazuje jednak, że jest zupełnie inaczej. Przedmioty wykonane ze złota, srebra lub innych metali zupełnie inaczej prezentują się na innych osobach. Bardzo dużo zależy tutaj od odcienia i koloru skóry danego człowieka. Perfekcyjnie dobrana biżuteria jest w stanie zdziałać jednak prawdziwe cuda i sprawić, że będziemy wyglądać zjawiskowo. W tym artykule podpowiemy wam zatem jak dobrać biżuterię do rodzaju karnacji.

dobór biżuterii do karnacji
dobór biżuterii do karnacji

Dominujący pod powierzchnią skóry kolor jest w dużej mierze odpowiedzialny za to czy odcień skóry danej osoby będzie ciepły czy też chłodny. Możesz posiadać taki sam kolor skóry jak inne osoby ale mieć całkowicie różny odcień. Na całe szczęście istnieją sprawdzone sposoby aby sprawdzić jak jest twoja naturalna tonacja skóry. Do tego celu musisz spojrzeć na naczyńka krwionośne zlokalizowane na wewnętrznej stronie ramion. W przypadku osób o ciepłym odcieniu skóry naczyńka krwionośne będą miały zielonkawo-żółtą barwę. Zasada ta nie ma jednak zastosowania w przypadku osób o ciemnej karnacji. Jaka zatem biżuteria będzie optymalna w odniesieniu do osób o ciemnej karnacji? Różowe złoto i żółte złoto będą stanowiły idealny wybór. W przypadku tego odcienia skóry sprawdzą się też znakomicie kamienie ozdobne takie jak rubiny, granaty i aleksandryty.

Większość osób posiada chłodny odcień skóry. Przekłada się to na zabarwienie różowawe, czerwonawe lub też w niektórych przypadkach niebieskawe. Pod względem biżuterii osoby o takim odcieniu karnacji będą lepiej prezentować się w ozdobach ze srebra, platyny lub białego złota. Dobór biżuterii z perłami czy też niebieskimi szafirami będzie również dobrą decyzją.

Osoby o śniadej karnacji mają tą przewagę iż dobrze prezentować się będą niemal we wszystkim. Na całe szczęście istnieją ozdoby uniwersalne, które sprawdzą się w przypadku każdej karnacji. Diament lub brylant idealnie komponuje się bowiem zarówno z chłodnym jak i ciepłym odcieniem skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *