Jak dbać o swoje zdrowie na co dzień?

woda

Jeżeli wstajesz rano i czujesz się źle, bądź senny w ciągu dnia jest kilka przyczyn tego złego samopoczucia. Zazwyczaj ludzie nie przestrzegają podstawowych norm zdrowotnych, mają nieodpowiedni materac i przez to szybciej się męczą czują się senni czy też odczuwają większe zmęczenie. Jednak jest kilka prostych porad które mogą pomóc ci zniwelować skutki zmęczenia.

Jedzenie i picie

Zacznijmy od tego że ludzie nie piją tyle wody ile powinni. W ciągu dnia człowiek powinien wypijać około dwóch litrów wody, najlepiej aby woda ta zawierała minerały które będą wspierać nasz organizm oraz nawadniać nasze ciało. Ale nie samą wodą człowiek żyje, pamiętajmy też o posiłkach które jemy na co dzień, najlepiej zastosować jakąś zdrową dietę bądź zmniejszyć ilość soli oraz cukrów w naszej dotychczasowej. Pamiętajmy też o częstotliwości jedzenia posiłków, optymalną liczbą takich posiłków jest pięć. Wtedy organizm będzie przyjmował dawki o właściwych godzinach i zapewni to jego lepszą pracę.

Sen i dobry materac

Następnym krokiem jaki musimy wykonać  aby lepiej się wysypiać i funkcjonować jest oczywiście prawidłowy sen. Pamiętajmy że optymalną liczbą godzin jakie musimy przespać jest osiem. Wtedy człowiek regeneruje się najbardziej, jednak nie można spać też za długo wtedy możemy odczuwać jeszcze większe zmęczenie. Dodatkowym czynnikiem który może polepszyć nasz sen jest oczywiście nasz materac, powinniśmy wybrać materac kieszeniowy dopasowany pod nasze preferencje snu. Taki materac może sprawić iż będziemy spać w odpowiedniej pozycji i nasz kręgosłup będzie się mniej męczył. Do dobrego snu można dołożyć także odpowiednią suplementację witaminową która go wspomoże i będzie jeszcze lepszy jakościowo.

Małe zmiany a duże zmiany

Nie jest to dużo ale gdy wprowadzicie takie zmiany do swojego życia od razu poczujecie różnice. Zacznijcie na przykład od zmiany materac i już zobaczycie efekty. Następnie wprowadźcie krok po kroku picie odpowiedniej ilości wody oraz zdrowsze jedzenie a gwarantuje że będziecie lepiej funkcjonować.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *