Gdzie kupować kamienie szlachetne i złoto?

Gdzie kupować kamienie szlachetne i złoto?

Inwestycja w złoto i kamienie szlachetne takie jak diamenty czy brylanty zyskuje na coraz to większej popularności. Zamiast inwestować środki w różnego rodzaju obligacje coraz to większe grono inwestorów właśnie w złocie i diamentach dostrzega największy potencjał inwestycyjny. Aby jednak cieszyć się z udanej inwestycji trzeba wiedzieć z jakiego źródła powinny pochodzić złoto i kamienie szlachetne. W związku z tym w tej publikacji skupimy się na znalezieniu odpowiedzi na pytanie gdzie kupować kamienie szlachetne i złoto.

inwestycja w diamenty i złoto
inwestycja w diamenty i złoto

Bezpieczeństwo zakupów to jednak z głównych podstaw dobrej inwestycji. Jeżeli sami nie znamy się na ocenie kamieni szlachetnych to tego rodzaju zadanie lepiej powierzyć specjalistom. Obecnie instytucje takie jak  Stowarzyszenie Rzeczoznawców Jubilerskich cały czas szkolą specjalistów zajmujących się rozpoznawaniem autentycznych kamieni. Przechodzą oni specjalne kursy i następnie uzyskują certyfikat poświadczający ich wiedzę.

Specjaliści tego rodzaju pracują następnie w laboratoriach gemmologicznych takich jak na przykład – http://www.pollabo.pl/ i tam badają dostarczone im kamienie szlachetne. Wystawiając na podstawie przeprowadzonych analiz stosowny certyfikat.

Laboratoria takie potrafią również bez problemu wychwycić czy w danym kamieniu szlachetnym zostało coś poprawione. Jeżeli rzeczywiście doszło do takiej sytuacji to należy unikać tego rodzaju kamieni szlachetnych i unikać inwestycji w nie nawet jeżeli kuszą one atrakcyjnymi cenami.

Często chcemy też inwestować w kamienie szlachetne czy też złoto z tak zwanej ,,drugiej ręki”. Duży problem stanowi tutaj fakt, że właściciele starej biżuterii bardzo często niszczą na niej patynę. Prowadzi to do dużej utraty wartości. Wieloletnia biżuteria zwyczajnie musi posiadać ślady użytkowania w postaci drobnych rys czy też zadrapań. Nie powinno się tego zmieniać. Zwyczajnie zabytkowy przedmiot biżuteryjny powinien na pierwszy rzut oka wyglądać na przedmiot który ma już sporą historię. Często zdarza się jednak, że właściciele takiej biżuterii oddają ją do czyszczenia. Po takim zabiegu wartość biżuterii zamiast rosnąć raczej spada.

Podsumowując, należy zawsze upewnić się, że kamienie szlachetne w które chcemy zainwestować posiadają odpowiedni certyfikat. Natomiast w przypadku zakupu z ,,drugiej ręki” trzeba zwrócić uwagę aby biżuteria nie była poddawana żadnym dodatkowym upiększeniom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *