Fotele relaksacyjne: połączenie tradycji z nowoczesnością

Fotele relaksacyjne są obecnie niezwykle popularne. Nazywane są klamrą, która łączy gusta różnych pokoleń, ponieważ zawierają w sobie tradycyjne elementy w nowoczesnym wydaniu. Ten mariaż współczesnego designu z klasyką ubiegłych dekad sprawia, że coraz częściej wybieramy fotele zamiast zwykłych krzeseł.

Fotele relaksacyjne

Fotele relaksacyjne: właściwości

Fotele relaksacyjne mają szczególne właściwości – są wypełnione granulatem styropianowym, który jest niezwykle plastyczny i sprężysty. Dzięki właściwościom izolacyjnym wypełnienia, użytkownik jest całkowicie chroniony przed kontaktem z chłodnym podłożem, nawet jeśli siedzisko fotela znajduje się nisko. Szczególną zaletą foteli relaksacyjnych jest to, że idealnie dopasowują się do ciała osób siedzących na nich.

Fotele łączące w sobie tradycję i nowoczesność zyskują na atrakcyjności, ponieważ ich oparcia nie są twarde, lecz miękkie i wygodne. Dlatego interesują się nimi nie tylko młodzi zwolennicy designerskich mebli i oryginalnego wzornictwa, ale także seniorzy, którzy cenią przede wszystkim wygodę i komfort, z uwagi na częste problemy zdrowotne z kręgosłupem. Użytkownicy foteli relaksacyjnych nie odczuwają dyskomfortu związanego z tzw. efektem zapadania się i z łatwością wstają z siedziska, nawet po długim siedzeniu.

Fotele relaksacyjne: zastosowanie

Zaletą foteli relaksacyjnych jest także ich lekkość – nawet dzieci bez problemu mogą je dowolnie przestawiać. Fotele nie posiadają żadnych ostrych krawędzi, więc nawet najmłodsi użytkownicy mogą bezpiecznie na nich się bawić. Warto zauważyć, że takie fotele dużo łatwiej włączyć do aranżacji wnętrza ponieważ nie muszą mieć stałego miejsca – łatwo je przenieść, gdy nie są chwilowo potrzebne.

Przeznaczenie foteli relaksacyjnych to przede wszystkim wypoczynek i relaks. Dlatego takie meble są rekomendowane nie tylko do salonu lub sypialni, ale także do poczekalni, hotelowych foyer, świetlic i sal zabaw, jak również do szkół rodzenia i sal terapeutycznych. Obecnie takie fotele często można spotkać także w tzw. strefach relaksu w nowoczesnych biurowcach oraz w domach kultury i bibliotekach. Nowoczesny wygląd, ciekawe kształty i nietuzinkowe wzornictwo zachęcają do zakupu, ponieważ fotele tego typu z pewnością będą modne jeszcze przez szereg lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *