Drzewa owocowe i krzewy owocowe co i jak

krzewy owocowe

Chcesz urządzić swoją działkę na następny sezon? Bardzo dobrym pomysłem jest posadzenie roślin jakimi są krzewy owocowe bądź drzewa ogrodowe. Jest to korzyść zarówno estetyczna dla naszej działki jak i materialna dla nas, ponieważ owoce pochodzące z tych roślin możemy wykorzystać w naszej kuchni.

Które drzewa owocwe są warte uwagi

Jest wiele drzew owocowych które są warte uwagi, oczywiście ich produkcja zacznie się znacznie później niż w przypadku krzewów owocowych, ale warto poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z drzewami owocowymi i ich hodowlą. Ich owoce zazwyczaj rosną bardzo obficie, najbardziej popularne drzewa owocowe w naszym kraju to na pewno jabłoń, wiśnia czy też czereśnia.

Czy warto hodować krzewy owocowe

Krzewy owocowe zaś rosną dużo krócej. Ich hodowla nie powinna sprawić nikomu problemu. Ze względu na wybór gatunków jakie możemy hodować w naszym kraju. Z krzewów owocowych pozyskamy nieco mniejsze owoce niż w przypadku drzew owocowych jednak, będą one rosły szybciej i ich hodowla zajmie nam mniej czasu.

Zanim zaczniesz rozwijać swój ogródek, zobacz jakie krzewy i drzewa owocowe będą najlepiej rozwijać się na twojej działce. Jest to bardzo ważne ponieważ nie każdy rodzaj przyjmie się bardzo dobrze. Ja polecam hodowlę roślin owocowych ponieważ w późniejszym czasie możemy zrobić z nich przepyszne ciasta oraz bardzo dobre przetwory.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *