Dlaczego warto postawić na meble dębowe?

Dlaczego warto postawić na meble dębowe?

Meble drewniane zyskują na coraz to większej popularności. Nie ma w tym nic dziwnego. Są one w końcu znacznie bardziej trwałe, znakomicie się prezentują i nadają się do praktycznie każdego rodzaju wnętrz. Wybierając jednak meble drewniane trzeba zdecydować się na konkretny gatunek drewna. Jednym z bardziej prestiżowych wyborów będzie drewno dębowe. W związku z tym w niniejszym artykule postaramy się wam wytłumaczyć dlaczego warto postawić na meble dębowe.

meble dębowe
meble dębowe

Zacznijmy od tego, że od dawna dąb kojarzony jest z solidnością jak i długowiecznością. Nie powinno zatem nikogo dziwić, że ten gatunek drewna najczęściej znajduje zastosowanie podczas produkcji droższych i bardziej ekskluzywnych modeli mebli. Łózka, stoły czy też szafy wykonane z dębu wykazują wszystkie cechy związane z materiałem z jakiego zostały przygotowane. Wybór takowych mebli to inwestycja na bardzo długi czas ponieważ meble drewniane a już w szczególności takie wykonane z dębu są w stanie przetrwać praktycznie każdą próbę czasu.

Główną zaletą mebli drewnianych jest ich duża wytrzymałość. Nie poddają się one bowiem łatwo upływowi czasu jak wspomnieliśmy przed chwilą. Oprócz tego ich pielęgnacja nie jest nazbyt skomplikowana. Zwłaszcza jeżeli meble zostały już odpowiednio zabezpieczone na etapie produkcji. Oczywiście dobrze jest poddawać meble dębowe pewnej konserwacji. Chodzi tutaj o ich woskowanie oraz olejowanie. Jeżeli meble są już polakierowane to najczęściej jedyną rzeczą potrzebną do ich pielęgnacji będzie szmatka. Meble dębowe nie powinny być jednak stawiane w pobliżu dużego źródła ciepła. Nie powinno się też ich wystawiać na zbyt duże zawilgocenie. W związku z tym lepiej unikać ich wykorzystywania na dworze. Lepiej sprawdzą się w zamkniętych pomieszczeniach.

Ekskluzywne meble dębowe mogą pochwalić się też niezwykle atrakcyjną estetyką. Ich uniwersalny charakter sprawia, że sprawdzą się one zarówno we wnętrzach klasycznych jak i też bardzo nowoczesnych. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie aby dębowa ława zdobiła salon w stylu industrialnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *