Dlaczego warto posiadać stronę internetową która jest responsywna?

Dlaczego warto posiadać stronę internetową która jest responsywna?

Internet stał się doskonałym miejscem do promowania własnego biznesu. Dzięki dostępowi do sieci w łatwy sposób możemy komunikować się z klientami, sprzedawać produkty czy też udzielać handlowych informacji. Najprostszym sposobem aby jednak było to możliwe jest posiadania własnej strony www. Żyjemy jednak w czasach gdy na coraz to większym znaczeniu zyskują urządzenia mobilne. Z tego też względu stron internetowa firmy powinna być pod nie przystosowana. W tym artykule wytłumaczymy wam zatem dlaczego warto posiadać stronę internetową która jest responsywna.

Dlaczego warto posiadać stronę internetową która jest responsywna
Dlaczego warto posiadać stronę internetową która jest responsywna

Ciągły rozwój technologii sprawił, że transformacji uległ też wygląd stron internetowych. Czasy gdy witryna firmowa mogła mieć jedną zakładkę i parę zdjęć są już za nami. Teraz internauci oczekują czegoś więcej i tego typu strony zwyczajnie omijają. Jeżeli zatem twoja firmowa strona będzie przestarzała i mało atrakcyjna wizualnie to zwyczajnie nie uda ci się przyciągnąć do siebie klientów.

Idealna strona www powinna zatem być minimalistyczna, przejrzysta i oczywiście czytelna. Należy postawić na kilka dominujących kolorów i nie przesadzać z dodatkowymi barwami. Istotny jest też układ strony. Wszystkie treści powinny znaleźć się w odpowiednich zakładkach tak aby użytkownik mógł mieć do nich szybki dostęp.

Najważniejszą jednak obecnie cechą strony internetowej z perspektywy biznesu jest to aby była ona responsywna. Przy coraz to bardziej rosnącej liczbie użytkowników tego rodzaju urządzeń staje się to wręcz koniecznością. Czym zatem tak na prawdę jest strona responsywna? W wielkim skrócie można powiedzieć iż jest to strona która dopasowuje się do rozdzielczości ekranu danego urządzenia. Oznacza to, że będzie wyglądać równie dobrze na urządzeniach tradycyjnych jak komputery PC jak i na mniejszych urządzeniach w stylu smartfona czy tabletu.

e-hurtownia-opakowań - przykład strony wykorzystującej responsywność
e-hurtownia-opakowań – przykład strony wykorzystującej responsywność

Sprawdźmy zatem jakie korzyści niesie tego typu strona dla naszego biznesu. Pierwsza to jak wspomnieliśmy wcześniej estetyczny wygląd i bardzo dobra czytelność na każdym urządzeniu. Kolejną zaletą tego rodzaju stron jest fakt, iż wyszukiwarka Google promuje tego rodzaju witryny. Posiadając zatem responsywną stronę możemy liczyć na lepsze wyniki w pozycjach w wyszukiwarce. Dodatkowo responsywna wersja strony to jasny sygnał dla klientów, że dbasz o ich komfort oraz jesteś na bieżąco ze wszelkimi nowinkami technologicznymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *