Dlaczego reklamy Google Ads nie są widoczne?

Dlaczego reklamy Google Ads nie są widoczne?

Bardzo często przygotowując kampanie reklamowe dla klientów można usłyszeć od nich pytania dlaczego nie widzą swoich reklam w wyszukiwarce. Zwyczajnie nie zdają oni sobie sprawy z tego na jakich zasadach funkcjonują reklamy typu Google Ads. W końcu o uwagę odbiorców konkuruje zawsze ze sobą kilka firm i to której reklama się pojawi zależy od wielu czynników. Nie znaczy to wcale, że przyczyn nie wyświetlających się reklam nie można doszukiwać się zwyczajnie w ludzkim błędzie. Z tego też względu w tym artykule przeanalizujemy dlaczego reklamy Google Ads nie są widoczne w wynikach wyszukiwania.

google ads
google ads

Najprostszą przyczyną może być fakt, że osoba przygotowująca kampanie reklamową zwyczajnie po wprowadzeniu zmian lub jej optymalizacji zapomniała o jej wznowieniu. Jest to całkiem powszechny błąd który można jednak szybko wykryć i naprawić.

Kolejną przyczyną nie wyświetlających się reklam może być zaplanowany harmonogram naszej kampanii. Google daje bowiem reklamodawcom możliwość dopasowania czasu wyświetlania według godzin i dni. W harmonogramie mogło zatem zostać zawarte, że dana reklama nie będzie wyświetlać się w późnych godzinach wieczornych czy też w trakcie weekendu. Sprawdzając zatem wtedy naszą reklamę na pewno nie ujrzymy jej w wynikach wyszukiwania.

Innym powodem nie wyświetlania się reklam może być to na jakim urządzeniu sprawdzamy reklamy. Jeżeli na przykład klient sprawdza reklamy na urządzeniu mobilnym a nasza kampania została zoptymalizowana wyłącznie na urządzenia desktopowe to logicznym jest, że nie ujrzy on reklam. Warto zatem dokładnie przyjrzeć się jak w tej kwestii wyglądają ustawienia kampanii reklamowej.

Ostatnią kwestią jaką omówimy jest budżet dzienny. Jeżeli stawki za kliknięcie w naszej kampanii są wysokie to może w szybkim czasie dojść do wyczerpania środków w danej kampanii. Oczywiście po wyczerpaniu budżetu reklamy nie będą się już pokazywać oczom klientów. Jeżeli dochodzi do takiej sytuacji to można zasugerować się podpowiadanym przez Google budżetem dziennym i na jego podstawie zmienić ustawienia naszej kampanii tak aby reklamy wyświetlały się w przeciągu całego dnia.

Jeżeli zatem szukacie firmy, który przygotuje dla was prawidłowo zaprojektowaną kampanie Google Ads to zachęcamy do kontaktu – https://e-prom.com.pl/google-ads/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *