Czym różnią się rodzaje grzejników

Czym różnią się rodzaje grzejników

W okresie zimowym aby zapewnić odpowiedni komfort termiczny w mieszkaniu niezbędne jest wybranie odpowiednich grzejników. Czasy gdy grzejnik pełnił jednak wyłącznie funkcję grzewczą są już dawno za nami i obecnie grzejniki stanowią również bardzo istotny element dekoracyjny. W związku z tym w poniższym artykule skupimy się na tym jakie rodzaje grzejników dostępne są na rynku, czym różnią się rodzaje grzejników oraz które warto wybrać.

Czym różnią się rodzaje grzejników
Czym różnią się rodzaje grzejników

Najpopularniejsze są obecnie oczywiście grzejniki stalowe. Sprawdzają się one bowiem znakomicie w przypadku nowoczesnych instalacji ogrzewania które są wyposażone w automatyczną regulację oraz pompę. Grzejniki stalowe bardzo szybko się nagrzewają ale jednocześnie też szybko oddają ciepło. Sprawia to, że dają one możliwość całkiem precyzyjnego dopasowania ilości ciepła jaki ma wytwarzać grzejnik do bieżących potrzeb. Oprócz tego stalowe grzejniki dostępne są w bardzo szerokiej palecie rozmiarów oraz mocy przez co można je bez większych przeszkód dopasować do każdego pomieszczenia.

Kolejną kategorią są grzejniki aluminiowe. Charakteryzują się one członową konstrukcją dzięki czemu można dodać lub odjąć kolejne człony urządzenia. Tego typu grzejniki dobrze sprawdzają się w modernizowanych instalacjach ponieważ ich rozmiar jak i moc odpowiada popularnym kiedyś grzejnikom typu żeliwnego.

Innym rodzajem są grzejnik żeberkowe. Co prawda są one jeszcze produkowane ale cieszą się już mniejszą popularnością. Charakteryzują się one dość sporą wagą oraz dużą bezwładnością. Chodzi tutaj o fakt, że bardzo wolno reagują one na sygnały automatyki sterującej. Na ich plus zaliczyć trzeba jednak dużą trwałość.

Jako osobną kategorię można też wyróżnić grzejniki łazienkowe ( dostępne na przykład tutaj – https://www.dudik.pl/grzejniki-lazienkowe ). Wszystko przez fakt, że muszą one pracować w specyficznych warunkach oraz oferowane są w nieco odmiennych kształtach ( najczęściej drabinkowym ) tak aby umożliwić łatwe i szybkie suszenie ręczników.

Na sam koniec wspomnieć należy jeszcze o grzejnikach konwektorowych które to można zainstalować w zagłębianiu poniżej poziomu posadzki lub też zamontować na nóżkach. Sprawdzają się zatem tam gdzie montaż tradycyjnych grzejników jest utrudniony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *