Czym kierować się podczas zakupu wiertarki?

Czym kierować się podczas zakupu wiertarki?

Wiertarka to podstawowe narzędzie każdego kącika majsterkowicza oraz domowego warsztatu. Wiertarka przydaje się nie tylko podczas gruntownego remontu ale także wtedy gdy mamy zamiar wykonać jakieś proste prace dekoracyjne w domu. Jak jednak wiedzieć którą wiertarkę dobrze jest posiadać? Czym kierować się podczas zakupu wiertarki? Podpowiemy wam w poniższym poradniku.

Czym kierować się podczas zakupu wiertarki
Czym kierować się podczas zakupu wiertarki

Zacznijmy zatem od tego, że posiadanie wiertarki to nie tylko możliwość tworzenia pojedynczych otworów w ścianie lub innych miejscach. Nowoczesna wiertarka daje dużo szersze możliwości. Trzeba jednak wiedzieć jaki model jest nam tak naprawdę potrzebny.

Wiertarki tak jak i inny sprzęt budowlany występuje w wersji zarówno dla profesjonalistów jak i domowych zastosowań. W związku z tym na rynku można spotkać całą masę produktów zaliczających się do jednej jak i drugiej kategorii. Decyzja na temat tego który wariant wybierzemy zależy w dużej mierze od tego jak często zamierzamy z wiertarki korzystać. Budowlaniec który wiertarką posługuje się codziennie po kilka godzin będzie potrzebował zupełnie innego urządzenia niż amator który takiego sprzętu potrzebuje jedynie raz na jakiś czas.

W przypadku urządzeń do prostych prac w domu zaleca się wybór wiertarki o mocy w okolicach 500 Watów. W przypadku jednak gdy zamierzamy z wiertarki korzystać nieco częściej warto rozważyć zakup modelu odznaczającego się większą mocą.

Wybierając odpowiednią wiertarkę trzeba zwrócić uwagę jednak nie tylko na moc. Powinniście również dokładnie przyjrzeć się kilku innym cechom urządzenia. Mowa tutaj między innymi o jakości wykonania oraz spasowaniu elementów. Nie bez znaczenia będzie również długość przewodu zasilającego. Warto też sprawdzić z jakich materiałów wykonane zostały łożyska i przekładnie w wiertarce. Te materiały mają bowiem bardzo duży wpływ nie tylko na trwałość ale również wygodę użytkowania. Zaleca się wybór wiertarek których przekładnie zostały wykonane z wysoko gatunkowej stali.

Inną istotną cechą jest to czy dany model został wyposażony w udar. Wiertarki udarowe są oczywiście odpowiednio droższe jednak dają możliwość pracy nawet w bardzo twardych powierzchniach.

Jeżeli szukacie wiertarek z udarem to najlepiej będzie sprawdzić ofertę renomowanych sklepów z elektronarzędziami takich jak – https://cmtrade.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *