Czym kierować się podczas zakupu roweru?

Czym kierować się podczas zakupu roweru?

Zakup pierwszego roweru z prawdziwego zdarzenia to dla niektórych prawdziwe wyzwanie. Obecnie na rynku dostępnych jest bowiem bardzo wiele modeli od różnego rodzaju producentów. Dodatkowo dochodzi pytanie gdzie taki rower kupić? Czy udać się do profesjonalnego sklepu czy też może zamówić go przez internet? Jeżeli zadajecie sobie podobne pytania to ten poradnik jest właśnie dla was. Poniżej podpowiemy wam czym kierować się podczas zakupu roweru.

jaki rower kupić
jaki rower kupić

Pierwszą kwestią jest wybór odpowiedniego typu roweru. Mamy zatem rowery miejskie, które jak sama nazwa wskazuje najlepiej sprawdzają się w dużych aglomeracjach. Są idealne podczas dojazdów do pracy czy też wizyty w sklepie. Jeżeli natomiast zależy nam na możliwości dłuższych podróży czy też pokonywania leśnych duktów to lepiej zdecydować się na rower szosowe. Charakteryzują się one lżejszą konstrukcją i lepszą wytrzymałością. Dla osób szukających bardziej sportowych doznań idealnym wyborem będą rowery przełajowe, które pozwalają na bardzo szybkie przemieszczanie się zarówno po asfalcie jak i szutrowych drogach.

Jeżeli natomiast należycie do osób które lubią jeździć rowerem po górach to perfekcyjnym wyborem dla was będą rowery typu MTB.

Całkowicie osobną kategorię stanowią natomiast rowery przeznaczone dla dzieci. Rowery dziecięce – iwobike to jedno z wielu sprawdzonych miejsc gdzie tego typu sprzęt dla najmłodszych można dostać w bardzo atrakcyjnych cenach.

Skoro poznaliśmy rodzaje jednośladów zastanówmy się jak znaczenie ma cena roweru.  Ogólnie można przyjąć zasadę iż im więcej planujemy używać naszego jednośladu tym więcej powinniśmy w niego zainwestować. Jeżeli bowiem potrzebujemy roweru którym od czasu do czasu będziemy dojeżdżać do pracy to bez obaw możemy zdecydować się na jakiś podstawowy model. Nawet taki dostępny w ofercie hipermarketów.

Dla osób, które jednak na poważnie myślą o jeździe na rowerze wydatek rzędu nawet kilku tysięcy złotych nie powinien być straszny. Jednoślad w takiej kwocie będzie posiadał bowiem nie tylko dużo lżejszą konstrukcję, które ułatwi jazdę ale również zapewni nam ogromną wytrzymałość, przekładającą się na długą żywotność maszyny.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *