Czym jest i do czego stosuje się beton architektoniczny?

Czym jest i do czego stosuje się beton architektoniczny?

Jeżeli przymierzacie się do budowy czy też remontu domu to na pewno spotkaliście się z pojęciem o nazwie beton architektoniczny. Czym jest i do czego stosuje się beton architektoniczny ? Dowiecie się z naszego poradnika.

Czym jest i do czego stosuje się beton architektoniczny
Czym jest i do czego stosuje się beton architektoniczny

Zacznijmy zatem od tego czym dokładnie jest beton architektoniczny. Według definicji jest to nic innego jak specjalna mieszanka przeznaczona na eksponowany element konstrukcji. Chodzi o taką cześć która nie zostanie już niczym przykryta. Podczas wyboru odpowiedniego betonu architektonicznego istotne jest zwrócenie uwagi na jego wytrzymałość oraz to jaki efekt estetyczny za jego pomocą chcemy osiągnąć. Wpływ na to będą miały takie parametry betonu jak jego porowatość, kolor, ilość przebarwień czy też sama faktura.

Na samą jakość betonu architektonicznego wpływ mają trzy główne składowe. Jest to wykonawstwo które odpowiada za blisko połowę efektu końcowego, sama mieszanka betonowa oraz system deskowań.

Duże znaczenie ma też kształt samego elementu z betonu architektonicznego. Im bardziej skomplikowany kształt tym gorzej będzie go odpowietrzać. Może to mieć więc przełożenie na niezbyt satysfakcjonujący efekt. Dość duże znaczenie ma też ilość użytych prętów zbrojeniowych.

Skoro wiemy już co nieco o tym czym jest beton architektoniczny zastanówmy się w jaki sposób można go wykorzystać w przypadku wnętrz. Największe znaczenie beton architektoniczny zyskał w momencie popularyzacji takich stylów jak modernizm oraz styl industrialny.

Beton architektoniczny stanowi bowiem doskonałe tło dla różnego rodzaju przedmiotów które posiadają jaskrawe kolory. Sam beto architektoniczny znakomicie odnajdzie się w przypadku wnętrz o małym metrażu jak i takich z dużymi, otwartymi przestrzeniami. W Polsce najczęściej beton architektoniczny można spotkać na ścianach, gdzie ma pełnić funkcję elementu nadającego pomieszczeniu wyjątkowego charakteru oraz izolować i wyciszać ściany.

Stosuje się go zatem często tam gdzie występują miejsca o podwyższonej wilgotności jak łazienka lub kuchnia.

Jeżeli zatem szukają Państwo betonu architektonicznego to dobrze będzie zapoznać się z ofertą firm związanych ze sztukaterią, takich jak – https://perfectstyr.pl/sklep/sztukateria-wewnetrzna-xps/beton-architektoniczny/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *