Czym jest certyfikat diamentu i jakie daje korzyści?

Czym jest certyfikat diamentu i jakie daje korzyści?

Zakup sprawdzonej i wysokiej jakości biżuterii może przysporzyć problemów nawet osobom, które na ozdobach znają się bardzo dobrze. Realna ocena wartości danej biżuterii dla osoby która jest nieobeznana w temacie może zatem stanowić na prawdę duże wyzwanie. Na całe szczęście z myślą o takich ludziach powstały specjalistyczne firmy, które zajmują się oceną autentyczności biżuterii i wystawiają certyfikat potwierdzający wartość danej ozdoby. W związku z tym w poniższym poradniku postaramy się wam wyjaśnić czym jest certyfikat diamentu i jakie daje korzyści jego posiadanie.

Czym jest certyfikat diamentu i jakie daje korzyści
Czym jest certyfikat diamentu i jakie daje korzyści

Zacznijmy od tego gdzie uzyskać można certyfikat dla diamentu. Jest to możliwe w specjalistycznych laboratoriach gemmologicznych które to zajmują się wyłącznie badaniem diamentów jak i brylantów. Efektem końcowym badania w takim laboratorium jest certyfikat który potwierdza cechy danego kamienia szlachetnego. Posiadając taki dokument osoba obyta w handlu kamieniami szlachetnymi będzie mogła ocenić jego realną wartość rynkową. Certyfikat tego rodzaju uzyskać można zarówno w formie pisemnej jak i też elektronicznej.

Jakie diamenty powinny zatem zostać poddane procesowi certyfikacji? Otóż zakłada się, że każdy diament przekraczający wagę pół karata wspomniany wcześniej dokument powinien posiadać. Da to wtedy posiadaczowi pewność, że w jego rękach znajduje się autentyczny kamień o realnej wartości. Aby przeprowadzić analizę diamentu niezbędny jest specjalistyczny sprzęt, który umożliwia zbadanie parametrów które są zwyczajnie niedostrzegalne gołym okiem.

Posiadanie certyfikatu diamentu okazuje się niezwykle przydatne wtedy gdy przymierzamy się do sprzedaży posiadanej biżuterii. Logicznym jest, że potencjalny klient nie będzie chciał zakupić przysłowiowego kota w worku i zażąda od nas potwierdzenia autentyczności. Zatem jedynie mając w rękach certyfikat potwierdzający wartość posiadanego przez nas diamentu będzie w stanie skutecznie i co najważniejsze sprawnie sprzedać go przyszłemu nabywcy. Certyfikat da nam też pojecie o tym jak prezentuje się rynkowa wartość diamentu. Nie będziemy się musieli zatem obawiać, że zostaniemy poszkodowani na całej procedurze odsprzedaży.

Jeżeli chcecie posiadać certyfikat dla swojego diamentu to warto oddać go do laboratorium gemmologicznego http://www.pollabo.pl/ aby takowy uzyskać.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *