Czy warto zrobić certyfikacje diamentu

diament

Jeżeli posiadasz gdzieś w swoim domu diament, rozważ jego certyfikacje. Jest to potwierdzenie jakości i oryginalności brylantu przez specjalistów, najczęściej przez laboratorium gemmologiczne. Dla czego warto zrobić certyfikacje brylantu? Zaraz wszystko wyjaśnię.

Diament i jego certyfikat

Po pierwsze jeżeli posiadasz brylant to zapewne wydałeś na niego kupę pieniędzy, więc warto sprawdzić jakiej jest jakości, jeżeli uzyskasz certyfikacje twój kamień szlachetny ten przybierze na autentyczności oraz na wartości. Diamenty z certyfikatem mają większą wartość i łatwiej je sprzedać niż diamenty bez certyfikacji. Przy certyfikacji upewnimy się czy nasz brylant nie jest brylantem syntetycznym czyli tańszym odpowiednikiem.

Diament na prezent

Bardzo fajnie jest dodać certyfikację diamentu jeżeli dajemy brylant w prezencie. Wtedy obdarowana osoba będzie wiedziała że ten diament jest oryginalny i bez skazy. Jeżeli planujesz zrobić taki certyfikat jest to bardzo proste, wystarczy dostarczyć do labolatorium gemmologicznego twój brylant a oni zajmą się resztą.

Ja polecam bardzo labolatorium http://www.pollabo.pl/ jest to jedyne takie labolatorium w naszym kraju które oferuje tyle usług na bardzo wysokim poziomie oraz jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *