Czy diament musi być przeźroczysty

diament

Jak wiadomo diamenty są jednymi z najcenniejszych kamieni szlachetnych świata. Taki diament może kosztować bardzo dużo jednak jego blask i piękno przyciągają miliony osób dlatego jest tak pożądany na świecie. Jednak czy diament musi być tylko biało przeźroczysty, czy też są inne jego typy.

Kolorowy diament jak powstaje

Zacznijmy od diamentów kolorowych, wiemy już że ten kamień szlachetny to węgiel który został przetworzony przez wysokie temperatury oraz bardzo dużo czasu. Jednak co sprawia że czasami te diamenty posiadają inny kolor? Przede wszystkim zależy to od struktury diamentu i jego wad w skali atomowej. Jeżeli na przykład taka struktura posiada wodór to diament staje się fioletowy, natomiast kamień szlachetny koloru żółtego bądź pomarańczowego występuje gdy w strukturze diamentu pojawia się azot.

Pozostałe barwy

Kolejną barwą jaką może posiadać ten kamień szlachetny jest barwa niebieska. Powstaje ona w wyniku tego iż struktura diamentu posiada bór. Ostatnimi kolorami są czerwony, różowy oraz brązowy powstają najczęściej przez ogromne ciśnienie które jest wywierane w diamencie jeszcze w ziemi. Kolor zielony natomiast jest wynikiem promieniowania naturalnego które działa na diamenty przez bardzo długi czas.

Oczywiście takie kamienie szlachetne są bardzo rzadkie, jednak warto mieć wiedzę na ich temat ponieważ wielu ludzi o tym po prostu nie wie, dla tego wiedzmy że diament nie musi być tylko przeźroczysty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *