Czy darmowa strona www to dobry wybór?

Czy darmowa strona www to dobry wybór?

W sieci dostępnych jest wiele serwisów które umożliwiają za pomocą kreatora stworzenie własnej darmowej strony www. Taka wizja dla wielu osób czy też firm które dopiero zaczynają i starają się ograniczyć swoje wydatki zdaje się być świetnym pomysłem. Czy jest tak jednak rzeczywiście? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie czy darmowa strona www to dobry wybór.

strona www
strona www

Pierwszym mankamentem darmowych stron www to brak profesjonalizmu i mniejsza wiarygodność tak zbudowanej witryny. Zazwyczaj tego rodzaju, darmowe strony tworzone są na subdomenie. Oznacza to iż adres strony będzie zawierał również nazwę kreatora z którego korzystaliśmy. Darmowa strona to też brak własnego adresu mailowego z własnej domeny. Oznacza to więc iż będziemy zmuszeni do korzystania ze standardowych usług mailowych.

Wszystko to składa się na obraz mniej profesjonalnego podejścia do klienta i może negatywnie wpływać na odbiór prezentowanych treści.

Kolejną kwestią są pewne ograniczenia jakie nakłada darmowa strona www. Korzystanie z kreatora jest zazwyczaj proste ale sprawia również iż nie jesteśmy w stanie uzyskać bardziej rozbudowanych czy skomplikowanych efektów na stronie. Najczęściej dostępne do wykorzystania są jedynie podstawowe opcje jak umieszczenie tekstu czy też statycznych grafik. Efekt jaki możemy zatem uzyskać jest w mocny sposób zależny nie od naszej wizji ale od możliwości darmowego kreatora stron www. Dochodzą do tego takie obostrzenia jak dużo słabsze parametry hostingu w porównaniu do płatnych wersji, mała przestrzeń dyskowa czy też ograniczony transfer.

Następnym zagadnieniem są ograniczenia techniczne. Darmowe strony www najczęściej nie posiadają możliwości tworzenia kopii zapasowej więc w przypadku awarii oznacza to iż będziemy musieli liczyć się z utratą wszystkich danych.

 

Darmowa strona www to też utrudnione pozycjonowanie strony. Najczęściej tego rodzaju witryna będą przyczyną wielu problemów podczas próby pozycjonowania jak i optymalizacji. Ta ostatnia najpewniej będzie praktycznie całkowicie niemożliwa. Jako że jedyny dostęp wewnętrznej struktury strony umożliwia sam kreator. Jeżeli zatem twórcy nie przewidzieli w nim możliwości elementów mających wpływ na SEO to nie zdziałamy nic w tym zakresie. W przypadku darmowych stron jedyną alternatywą okazują się najczęściej działania typu off-site czyli koncentrowanie się na pozyskiwaniu linków, marketingu szeptanym czy działaniach w mediach społecznościowych.

Jak zatem widzicie darmowa strona www w dłuższej perspektywie czasu wcale nie jest dobrym wyborem, szczególnie jeżeli mowa o zastosowaniu biznesowym. W takim wypadku lepiej jest znaleźć firmę dla której projektowanie stron www i pozycjonowanie stron www to chleb powszedni. Zapewni to, że stworzą w pełni profesjonalnie przygotowaną witrynę dopasowaną do potrzeb danego klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *