Co sadzimy w okresie wakacyjnym w naszym ogrodzie

ogród

Zaczynają się wakacje, dla większości jest to czas odpoczynku, jednak niektórzy w tym czasie więcej skupiają się na swoich hobby i na rozwinięciu swoich umiejętności. Jeżeli twoim drugim domem jest ogród to powinieneś zastanowić się nad posadzeniem kilku roślin w lipcu.

Najlepsza jest rzodkiewka

Przede wszystkim w lipcu najlepiej posadzić trochę roślin które przyniosą nam doskonałe korzyści jeżeli chodzi o składniki do jedzenia. Warto zastanowić się nad posadzeniem rzodkiewki, można ją sadzić praktycznie całe lato i bardzo dobrze wtedy rozkwitu. Jednak przy sadzeniu rzodkiewki należy pamiętać o jej regularnym podlewaniu jeżeli za nas nie zrobi tego deszcz którego może po prostu nie być.

A może by tak fasolka?

W okresie tym warto również posadzić fasolkę szparagową. Jest to doskonały dodatek do niedzielnych obiadów. Jeżeli posadzimy taką fasolkę na początku lipca to pod koniec wakacji wyląduje ona na naszych talerzach. Pamiętajmy aby sadząc taką fasolkę sprawdzić czy mamy odpowiednio żyzną glebę oraz dostateczną wilgotność, aby wszystko rosło jak powinno.

Zadbajmy o nasze inne rośliny

Na samym końcu zadbajmy o nasz ogród, jeśli posiadamy w nim krzewy lub drzewa owocowe warto wtedy zadbać o ich odpowiednią pielęgnację oraz o odpowiednie ich nawilżenie, aby nasze zbiory były później duże i dobre.

Jak widać jest kilka fajnych roślin które warto posadzić u siebie w ogrodzie w wakacje, jednak pamiętajmy również o tych które już w nim rosną abyśmy mieli nasz wymarzony ogród.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *