Co na działkę szklarnia czy tunel foliowy

Jeżeli masz własną działkę to na pewno pomyślałeś kiedyś o hodowli warzyw, tutaj z pomocą przychodzi nam szklarnia bądź tunel foliowy. Te rozwiązanie mają swoje plusy i minusy które jednak sprawdzi się najlepiej.

Która jest wytrzymała

Zacznijmy od parametru który jest bardzo ważny, czyli która konstrukcja jest najbardziej wytrzymała. Szklarnia wytrzymuje bardzo długo, jedyne co będziemy musieli konserwować to metalowe elementy które należy malować od czasu do czasu. Co roku należy też wymieniać pęknięte szyby. Jeżeli chodzi tunel foliowy również przetrwa on bardzo długi czas, jednak należy pamiętać o tym aby podstawa wykonana z metalu była czyszczona i malowana ponieważ może zaatakować ją korozja.

Jaka cena

Kolejnym czynnikiem który wpłynie na to która konstrukcja będzie najlepsza jest cena. Pamiętajmy że szklarnia będzie droższa i ciężej ją postawić. Tunel foliowy jest tańszy oraz łatwiejszy do postawienia. Pamiętajmy jednak że tunel foliowy częściej się psuje i łatwiej uszkodzić folię niż szkło oczywiście jeżeli weźmiemy pod uwagę tylko warunki atmosferyczne. Dla tego jeżeli mamy dużo czasu na naprawy i nie chcemy wydawać dużo pieniędzy na szklarnie, to śmiało możemy zainwestować w tunel foliowy który będzie wystarczający do naszych warzyw i owoców.

Pamiętajmy aby przed kupnem upewnić się czy powyższe konstrukcje  będą idealnym wyborem do naszego wymarzonego ogrodu.

 

Sklep z roślinami https://www.zgarden.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *