Certyfikat diamentu i podstawowe informacje

certyfikat diamentu

Czy kiedykolwiek słyszeliście o tym czym jest certyfikat diamentu?  Zapewne nie, jeżeli nie interesujecie się kamieniami szlachetnymi na co dzień. Jednak jest to bardzo ważny certyfikat który opisuje nasz diament oraz potwierdza jego wartość i oryginalność.

Parametry diamentu

Opisując diament pod uwagę brane są różne parametry. Najczęściej są to parametry takie jak kolor diamentu, czystość diamentu, jakość szlifu, waga kamienia szlachetnego. Taki certyfikat powinien zawierać też dokładne wymiary diamentu które podane są w milimetrach. Często także firmy które wykonują certyfikat diamentu podają dodatkowe dane takie jak wygląd inicjałów widocznych pod światłem podczerwieni.

Gdzie najlepiej zrobić certyfikat diamentu

Najpopularniejsze firmy które zajmują się certyfikacją to HRD oraz IGI. To one działają najdłużej na rynku dla tego też klienci darzą je niebywałym zaufanie. Oczywiście jest wiele mniejszych firm które zajmują się certyfikacja diamentów, jednak pamiętajmy że każda firma korzysta z tego samego wzoru oraz stosuje te same programy komputerowe które określają parametry naszego diamentu. Większości parametrów oczywiście nie określimy okiem, dla tego potrzebne są tu programy komputerowe o których pisałem wcześniej. Taki certyfikat zapewni nam nie tyle dane które opisują nasz diament, lecz będzie świadczyć o jego cenie oraz oryginalności. Dowiemy się o diamencie jak najwięcej uzyskując taki certyfikat.

Warto wykonać taki certyfikat diamentu jeżeli go posiadamy, ponieważ jego cena wzrośnie a my będziemy mieć wiedzę na temat naszego kamienia szlachetnego jakim jest diament.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *